Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Ankieta Uczestnika Misji w zwiazku z targami HO.RE.CA 2016

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-01-07 08:32:02
  ankieta, ho.re.ca

  Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej firm polskich na targach HO.RE.CA w Atenach.

  we-participate-in-the-10th-horeca-2015- 1

  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2016, które odbędą się w dniach 12-15 luty 2016 r. w Metropolitan Expo w Atenach. Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach. W 2015 roku Targi zgromadziły ok. 520 wystawców i 200 tys. odwiedzających. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli i jest dużym importerem sprzętu i wyposarzenia hoteli i restauracji. Targi HORECA 2016 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu i wyposarzenia restauracji i hoteli. Jest to także szansa dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty.

  Uwzględniając napływające do WPHI w 2015 roku zapytania firm greckich o charakterze branżowym, wnioski z organizowanych spotkań biznesowych, efekty dotyczące zawieranych kontraktów oraz analizę głównych produktów w imporcie Grecji z Polski w 2014 roku, wykorzystując także informacje o priorytetowych branżach, które są wspierane przez państwo w zakresie specjalnych warunków do inwestowania, można stwierdzić, że do perspektywicznych branż i towarów dla polskiego eksportu należą produkty rolno – spożywcze, w tym artykuły spożywcze typu HORECA. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami spożywczymi z Polski. W warunkach kryzysu firmy greckie poszukują partnerów mogących zaoferować korzystniejsze finansowo oferty na produkty importowane do Grecji.

  Polska posiada odpowiedni potencjał i może zdecydowanie zwiększyć udział w rynku produktów rolno-spożywczych w Grecji. Podczas targów i imprez promocyjnych Greccy importerzy w sposób entuzjastyczny wypowiadali się o polskiej ofercie produktów rolno-spożywczych. Jest to szansa na nowe kontrakty dla polskich eksporterów.

   

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety na adres:

  athens@trade.gov.pl

  Dziękujemy!
  Pliki do pobrania

  formularzzgloszeniowyhoreca2016
  doc | 37.5 KB
  Pobierz