Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecka flota była i będzie największa na świecie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-09-27 11:33:40
aktualności

"Grecka flota była i będzie największa na światowej arenie", stwierdził prezes Unii Armatorów Greckich Theodoros Veniamis podczas otwarcia obrad Drugiej Konferencji Morskiej w Naftemporiki (26.01).

4

Niezależnie od tego, że żeglugę morską dotyka obecnie ogólnoświatowa recesja, greccy armatorzy skutecznie konkurują i chcą pomagać w zmniejszeniu bezrobocia w Grecji, podkreślił. Odnosząc się do kwestii problemu bezrobocia i przyciągania młodych ludzi do zawodu morskiego, podkreślił, że Unia Armatorów Greckich będzie nadal wspierać publiczną edukację morską oraz tworzenie szkół prywatnych. W sprawie żądań instytucji europejskich dotyczących dodatkowego opodatkowania greckiej żeglugi, stwierdził, że z jednej strony instytucje europejskie krytykują grecki system podatkowy, a z drugiej strony, że wskazują go jako modelowy. "Działania te powodują niepewność i wpływają negatywnie na konkurencyjność europejskiej żeglugi", dodał. Według najnowszych danych opublikowanych przez Lloyd's List Intelligence, greccy armatorzy posiadają 5 266 statków o łącznej nośności 334 649 mln ton (DWT). Jest to największa morska flota transportowa na świecie.

 

Morska flota transportowa polskich armatorów i operatorów na koniec 2014 r. liczyła 104 statki (stanowiących polską własność lub współwłasność) o łącznej nośności 2 721 tys. ton (DWT).

 

Źródło: ANA 27.01.2016

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert