Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecka flota była i będzie największa na świecie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-09-27 11:33:40
aktualności

"Grecka flota była i będzie największa na światowej arenie", stwierdził prezes Unii Armatorów Greckich Theodoros Veniamis podczas otwarcia obrad Drugiej Konferencji Morskiej w Naftemporiki (26.01).

4

Niezależnie od tego, że żeglugę morską dotyka obecnie ogólnoświatowa recesja, greccy armatorzy skutecznie konkurują i chcą pomagać w zmniejszeniu bezrobocia w Grecji, podkreślił. Odnosząc się do kwestii problemu bezrobocia i przyciągania młodych ludzi do zawodu morskiego, podkreślił, że Unia Armatorów Greckich będzie nadal wspierać publiczną edukację morską oraz tworzenie szkół prywatnych. W sprawie żądań instytucji europejskich dotyczących dodatkowego opodatkowania greckiej żeglugi, stwierdził, że z jednej strony instytucje europejskie krytykują grecki system podatkowy, a z drugiej strony, że wskazują go jako modelowy. "Działania te powodują niepewność i wpływają negatywnie na konkurencyjność europejskiej żeglugi", dodał. Według najnowszych danych opublikowanych przez Lloyd's List Intelligence, greccy armatorzy posiadają 5 266 statków o łącznej nośności 334 649 mln ton (DWT). Jest to największa morska flota transportowa na świecie.

 

Morska flota transportowa polskich armatorów i operatorów na koniec 2014 r. liczyła 104 statki (stanowiących polską własność lub współwłasność) o łącznej nośności 2 721 tys. ton (DWT).

 

Źródło: ANA 27.01.2016