Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObniżenie składek na ubezpieczenie społeczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-05-28 14:55:10
grecja, aktualności, podatki, zmiany


Wraz ze wspomnianym przez greckiego premiera zmniejszeniem składek na ubezpieczenie społeczne, rząd grecki planuje obniżyć kwotę maksymalnych zarobków podlegających ubezpieczeniu. Grecja ma obecnie jeden z najwyższych pułapów dochodów w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne, który w większości obciąża wysokich rangą pracowników korporacyjnych.

Źródła podają, iż rząd planuje obniżyć istniejący limit o ok. połowę, chociaż ostateczna decyzja będzie zależeć od marginesu fiskalnego, który w chwili obecnej, ze względu na kryzys zdrowotny jest i tak mniejszy. Zgodnie z danymi opracowanymi przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wysokość maksymalnych zarobków podlegających ubezpieczeniu obecnie wynosi 3,9-krotność przeciętnego wynagrodzenia i jest jedną z najwyższych w Unii Europejskiej.

Według badań Fundacji Badań Ekonomicznych i Przemysłowych (IOBE)

Pułap jest znacznie wyższy a niżeli poziom 40 000 EUR rocznie, stanowiący próg najwyższego przedziału podatkowego. Związane jest z faktem, że obciążenie przedziału dochodu od 40 000 do 80 000 EUR jest wyjątkowo wysokie

 

W grudniu ubiegłego roku, firmy zwróciły się do ministra finansów Christosa Staikourasa o obniżenie składek, a nie o dalszą obniżkę stawek podatku od osób prawnych.

 

Źródło: https://www.ekathimerini.com

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert