Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWsparcie dla właścicieli i najemców nieruchomości w związku z COVID-19

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-05-21 07:45:37
grecja, nieruchomości


Greckie Ministerstwo Finansów przygotowuje plan wsparcia dla właścicieli nieruchomości, którzy stracili ponad 40 procent swoich przychodów na przełomie marca/maja br. w związku z pandemią COVID-19. Źródła podają, że rząd rozważa pokrycie części strat za pomocą tegorocznych deklaracji podatkowych, podczas gdy na rok 2021 r. planuje się pobranie podatku ptylko od faktycznie pobranego czynszu. Koszt, który poniesie Grecja w związku z ww. wsparciem szacuje się na ok 500 mln EUR.

 

Według najnowszych informacji decyzja o pobieraniu zmniejszonych czynszów wkrótce dobiegnie końca. Wyjątek stanowić będą tylko nieliczne przedsiębiorstwa, które w dalszym ciągu pozostaną zamknięte na polecenie rządu.

 

Zgodnie z informacjami:

  • Obniżony zostanie podatek dochodowy dla najemców, rozważa się również tymczasową likwidację podatku od nieruchomości (ENFIA)
  • W czerwcu br. właściciele nieruchomości zostaną poproszeni o przedstawienie należytemu organowi deklaracji strat, w celu potrącenia należnych podatków dochodowych zgodnie ze zniżką przysługującą właścicielom nieruchomości.

Plan przewiduje również, że właściciele deklarują rzeczywiste dochody z czynszów zebrane w 2020 r. w deklaracji podatkowej w przyszłym roku, co również zmniejszy należny podatek dochodowy w przyszłym roku, a w wielu przypadkach zapewni im korzystniejszy próg.

 

 

Na podstawie:

https://www.ekathimerini.com

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert