Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWydatki konsumpcyjne w sklepach internetowych gwałtownie wzrosły

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-05-13 11:57:27
grecja, wydatki, sklepy elektroniczne, statystyki


Wg badań przeprowadzonych przez portal GRECA (Greek eCommerce Association) w kwietniu tygodniowo zaobserwowano ponad 171% wzrost w wydatkach konsumenckich na zakupy poczynione w Internecie w porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedniego.

Oceniając zmiany w wydatkach online w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma tygodniami roku (przed COVID-19), wydaje się, że obroty w handlu elektronicznym (10-18 tydzień) zwiększyły się ponad sześciokrotnie.

Badanie przeprowadzanie są przez GR.EC.A, Hellenic Electronic Commerce Association we współpracy z aplikacjami do porównywania cen takimi jak BestPrice i Skroutz oraz zespołem eMarket Intelligence grupy Convert Group. Dane pochodzą z 4 451 sklepów internetowych, z którymi współpracuje Skroutz, oraz z 2 116 sklepów internetowych, z którymi współpracuje BestPrice.

2

Z ankiety wykluczono wszystkie kategorie usług (takie jak bilety lotnicze, muzyka, filmy, subskrypcje gier), ale także kategorię zakupów z internetowych supermarketów i produktów dot. telefonów komórkowych.

WYKRES1

 

Na podstawie:

http://www.greekecommerce.gr/gr/news/deltia-tipou/Deltio-typou-ereyna-ecommerce-at-covid-19-period-phase-iii/

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

kancelaria kredyty frankowe Szczec...

Przygotujemy dla Ciebie wezwanie do zapłaty do Banku oraz pismo procesowe celem przerwania biegu ...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Kancelarie frankowe Szczecin

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę pod kątem występowania w niej klauzul niedozwolonych (abuz...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Blog medyczny

Najlepszy blog medyczny na rynku.
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Mięso, Ryby, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert