Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecja wprowadza kolejne obostrzenia w walce z COVID-19

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-04-09 08:53:08
grecja, aktualności, covid-19, nowe obostrzenia, pandemia,


W środę 08 kwietnia br. Grecja ponownie zaostrzyła środki mające na celu kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z uwagi na zbliżające się święta Wielkanocne wprowadzone zostały rygorystyczne kontrole na krajowych stacjach poboru opłat, portach i innych stacjach dalekobieżnych. Wszystkie wprowadzone obostrzenia egzekwowane będą 24 godziny na dobę i obowiązywać będą do 27 kwietnia br.

 

Nowe obostrzenia weszły w życie z chwilą ich ogłoszenia, mianowicie o godz. 18.00, 8 kwietnia br. Wiceminister Ochrony Ludności ds. Zarządzania Kryzysowego, Nikos Hardalias poinformował również, iż zaostrzeniu ulegają także kary za nieprzestrzeganie ww. zasad. Kara grzywny zostaje podniesiona ze 150 EUR do 300 EUR.

Dodatkowo, każdy obywatel, bądź osoba przebywająca na terenie Grecji, za niezgodne z zasadami przemieszczanie się, zarówno w mieście jak i poza nim, za nieuzasadnione przekroczenie bramek na obwodnicach jak i drogach prowadzących do krajowych autostrad - zostanie zatrzymany, a następnie zawrócony do miejsca zamieszkania, zostaną mu również skonfiskowane tablice rejestracyjne (na okres 60 dni).

Ww. rygorystyczne obostrzenia będą miały zastosowanie również na lotniskach, portach, dworcach kolejowych i autobusach dalekobieżnych, gdzie podróżni podczas kontroli będą musieli udowodnić, iż są stałymi rezydentami powracającymi do swoich domów lub należą do kategorii określonych jako wyjątkowe (siły zbrojne, personel ochrony, personel medyczny i pielęgniarski itp.)

Zabronione zostały także jakiekolwiek podróże pomiędzy greckimi wyspami, z kilkoma wyjątkami (np. mieszkańcy odległych wysp udają się do lekarzy na większą wyspę).

 

Na podstawie:

https://www.protothema.gr/greece/article/993980/metra-gia-ton-koronoio-bloka-prostima-kai-sto-vathos-poinikes-kuroseis-gia-tous-asunepeis/

https://www.capital.gr/epikairotita/3444653/koronoios-stous-83-oi-nekroi-52-nea-krousmata-ektakta-metra-gia-to-pasxa

https://www.amna.gr/en

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dentysta Toruń

Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjny aparat na zęby Nakładki zębowe Invisalign to zaawansowana technologia...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjne nakładki na zęby Aparat ortodontyczny Invisalign to zaawansowana tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert