Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDuży wzrost sprzedaży w greckich aptekach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-04-02 09:16:27
grecja, aktualności, apteki, środki sanitarne,


 

W czasie, gdy tradycyjny handel przeżywa ogólnoświatowy kryzys - rynek apteczny stale pnie się ku górze. Koronawirus spowodował ogromy wzrost sprzedaży artykułów sanitarnych w minionych tygodniach. Wybór konsumentów skierował się głownie w stronę zakupu produktów do higieny osobistej (chusteczki i płyny antyseptyczne) jak i ochronnych (maski chirurgiczne, rękawice jednorazowe itp.). Informacje te potwierdzone zostały danymi systemu IQVIA (system informatyczny w usługach opieki zdrowotnej), który monitoruje bieżący wpływ koronawirusa na sprzedaż aptek. Dane systemu IQVIA gromadzone są na podstawie sprzedaży 2000 aptek na terenie całej Grecji.

Zgodnie z danymi IQVIA, w ostatnim tygodniu przed nałożeniem powszechnego zakazu przemieszczania się (09.03 - 15.03 br.), sprzedaż artykułów medycznych i chirurgicznych, w tym masek, rękawiczek i innych produktów sanitarnych wzrosła o 97% w porównaniu z poprzednim tygodniem (+66 000 sztuk). Wzrost ten spowodował, iż całkowita wartość kategorii „produkty do pielęgnacji” wzrosła łącznie o 36% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Jednocześnie światowy niepokój związany z rozszerzaniem się choroby znajduje swoje odzwierciedlenie także we wzroście sprzedaży (ilościowym) produktów OTC (leki bez recepty i suplementy diety). W drugim tygodniu marca br. sprzedaż preparatów na kaszel, przeziębienie i infekcję dróg oddechowych wzrosła o 61% (+ 387 000 sztuk) w porównaniu z poprzednim tygodniem, natomiast wzrost w całej kategorii wyniósł 73% (+ 1,7 mln sztuk).

Wzrosła również sprzedaż produktów higieny osobistej i kosmetyków, w tym środków antyseptycznych, gdzie odnotowano wzrost o 63% (+ 116 000 sztuk) w porównaniu z pierwszym tygodniem marca.

W przypadku leków najwyższy wzrost odnotowano w sprzedaży lekarstw sercowo-naczyniowych, gdzie wzrost wyniósł 35% (+604 000 sztuk). Sprzedaż produktów spożywczych dla niemowląt wzrosła o 80% (+ 40 000 sztuk). W rezultacie kategoria leków wzrosła ogółem o 44%, a kategoria produktów spożywczych zawierających artykuły spożywcze dla niemowląt o 61%.

 

 

Na podstawie:

https://www.kathimerini.gr/1071736/article/oikonomia/epixeirhseis/ekto3ey8hkan-oi-pwlhseis-twn-farmakeiwn-ton-martio

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dentysta Toruń

Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjny aparat na zęby Nakładki zębowe Invisalign to zaawansowana technologia...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjne nakładki na zęby Aparat ortodontyczny Invisalign to zaawansowana tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert