Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż supermarketów wzrosła o 35%

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-04-02 08:23:23
iri, grecja, supermarkety, sprzedaż, pandemia


W pierwszym miesiącu epidemii koronawirusa w Grecji, podczas zaledwie 4 tygodni greckie supermarkety uzyskały obroty sięgające rzędu ponad 615 milionów EUR.

Według analiz IRI, w okresie od 24 lutego do 22 marca br. obroty supermarketów w 340 głównych kategoriach produktów wyniosły 615,01 mln EUR, co stanowi wzrost o 35,1% w stosunku do 455,25 mln EUR w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Od początku roku do 22 marca br. obroty w supermarketach wzrosły o 13,1% w stosunku do roku poprzedniego. W okresie od 16 do 22 marca br. sprzedaż w supermarketach wzrosła o 32,6% w porównaniu z tym samym okresem roku 2019, a obroty w tych samych 340 kategoriach wzrosły do 150,32 mln EUR w porównaniu z 113,34 mln EUR rok wcześniej.

W pierwszym miesiącu epidemii koronawirusa w Grecji ponad pięciokrotnie wzrosła sprzedaż artykułów takich jak chusteczki dezynfekujące i alkohol do dezynfekcji, natomiast trzykrotny wzrost odnotowała sprzedaż suplementów diety i plastikowych rękawiczek jednorazowych. Greckie gospodarstwa domowe wróciły do zakupu mięsa w supermarketach, którego sprzedaż wzrosła o 214,4% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Pandemia przyczyniła się do zmiany wyborów konsumenckich podczas zakupów w supermarketach, oprócz ww. suplementów diety i mięsa wśród 10 głównych produktów - wzrost sprzedaży odnotowały produkty takie jak: zupy w puszce, konserwy (tuńczyk w puszcze) a nawet sok z cytryny. Zamknięcie restauracji i zwiększona obawa przed brakiem w dostawach posiłków doprowadziła również do znacznego wzrostu kupna dań gotowych takich jak np. pizza.

Największy wzrost sprzedaży w supermarketach odnotowano:

  • w Salonikach (39,8%),
  • na Krecie (38%) 
  • w Attyce (35,1%).

 

Na podstawie:

https://www.iriworldwide.com/gr-GR

https://www.kathimerini.gr/oikonomia

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dentysta Toruń

Invisalign - przezroczysty aparat ortodontyczny Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjny aparat na zęby Nakładki zębowe Invisalign to zaawansowana technologia...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - innowacyjne nakładki na zęby Aparat ortodontyczny Invisalign to zaawansowana tech...
Polska - Toruń 2022-01-23 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert