Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRządowy pakiet wsparcia dla firm i pracowników (aktualizacja)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-04-02 11:39:31
grecja, pandemia, covid-19,


W celu udzielenia wsparcia greckiej gospodarce w obliczu coraz większej presji wywołanej pandemią koronawirusa, premier Kyriakos Mitsotakis, ogłosił w czwartek (19.03) przyznanie dodatkowych środków wsparcia biznesu w wysokości 10 miliardów EUR.

Zgodnie z informacjami beneficjentami pakietu wsparcia będą osoby prowadzące działalność na własny rachunek jak i osoby, które zostały zwolnione lub zmuszone do rezygnacji z pracy w terminie od 1 marca. Premier zaznaczył również, iż w związku z obecną sytuacją nadzwyczajną przyznane zostaną również specjalne premie wielkanocne dla personelu greckiej służby zdrowia, mowa jest o lekarzach, pielęgniarkach pracujacych w szpitalach państwowych jak i o personelu sztabów kryzysowych. Obecnie dodatek wielkanocny obowiązywał tylko w sektorze prywatnym.

Premier ogłosił także, iż wszyscy pracownicy, którzy zostali zawieszeni z powodu zakończenia działalności, otrzymają dodatek w wysokości 800 EUR.

Jednocześnie Ministerstwo Turystyki ogłosiło zamknięcie całorocznych hoteli w kraju do końca kwietnia br., decyzją, która wejdzie w życie od północy, 22 marca. Ministerstwo poinformowało jednak, że trzy hotele będą nadal działać w Atenach i Salonikach, oraz po jednym w głównych miastach każdej z pozostałych 11 jednostek regionalnych tego kraju.

 

(Aktualizacja)

 

Grecki minister finansów, Christos Staikouras przedstawił w piątek (20.03) trzeci rządowy pakiet środków wsparcia gospodarczego. Staikouras oświadczył, że banki i zarządzający pożyczkami zdecydowali się wspierać indywidualnych pożyczkobiorców, oferując zawieszenie spłat zadłużenia wszystkim osobom posiadającym aktualne rachunki oraz trzymiesięczne zawieszenie spłat zadłużenia dla pracowników, którzy otrzymają świadczenie w wysokości 800 EUR. Minister finansów zaznaczył także, iż łącznie 1,4 miliona pracowników sektora prywatnego, specjalistów, samozatrudnionych oraz innych otrzyma świadczenie w wysokości 800 EUR. 

 

 

Źródło:

https://www.amna.gr

http://www.ekathimerini.com/news

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

Zwiększenie ilości klientów

Główną ideą Kontakt Marketing jest wsparcie Państwa firmy w każdym aspekcie jej działań marketing...
Polska - Piszczac 2021-03-05 Dodał: Piotr Omelańczuk Media i reklama Zobacz ofertę
</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert