Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCypr: Izby przemysłowo – handlowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2020-02-17 10:58:10
izba, cypr, izba przemysłowo-handlowa


Cypryjska Izba Przemysłowo-Handlowa (CCCI) powstała w 1927 roku, od roku 1963 funkcjonuje niezmiennie w tej samej formie. CCCI jest związkiem zrzeszającym lokalne izby handlu i przemysłu z rejonu Nikozji, Limassol, Famaguśta, Larnaca i Pafos obejmuje również rejony takie jak Kyrenia i Morphou.

Liczba członków CCCI przekracza 8 000 różnego rodzaju przedsiębiorstw obejmujących cały wachlarz działalności biznesowej jak i ponad 140 profesjonalnych stowarzyszeń handlu, przemysłu i sektora usług.

 

Podstawowym celem izby jest zabezpieczenie i stały rozwój cypryjskiej gospodarki. Cel ten realizowany jest poprzez aktywną działalność izby, przede wszystkim w:

  • promowaniu interesów społeczności biznesowej,
  • wzmocnieniu inicjatywy prywatnej, która stanowi podstawę gospodarki oraz ochronę i promocję liberalnego charakteru systemu gospodarczego Cypru,
  • spójność z rozwojem gospodarczym i zwiększanie udziału społeczności biznesowej w rozwoju kraju,
  • wkład w ciągły i zrównoważony rozwój kraju w ramach Unii Europejskiej.

 

Na podstawie:

https://www.mof.gov.cy

https://www.cyprustradeny.org

http://www.ccci.org.cy

https://stat.gov.pl

https://www.mof.gov.cy/mof/cystat/statistics.nsf/All/4127F8DDA289EFC2C22582040024E8A1/$file/Cyprus_External%20_Trade_Statistics-2018_VOLIV-301219.pdf?OpenElement