Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJP Morgan: poprawia się sytuacja banków greckich

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-08-28 14:11:18
grecja, aktualnosci


Rynek międzynarodowy z zainteresowaniem i nadzieją przygląda się działaniom rządu greckiego, które za cel stawiają sobie rozwój gospodarczy oraz wzrost zaufania inwestorów. Szacuje się, że nowe reformy podatkowe, jak i mające się ukazać lada moment wyniki raportów greckich banków za drugi kwartał br. ukażą pozytywne zmiany zachodzące w greckiej gospodarce.

W nowym raporcie na temat europejskiego sektora bankowego JP Morgan zauważa, że otoczenie polityczne Grecji w chwili obecnej wydaje się być zdecydowanie bardziej korzystne dla greckich banków. Podkreśla, że perspektywy uległy wyraźnej poprawie w głównej mierze dzięki zmianie rządu oraz reformie podatkowej. Bank amerykański przewiduje, iż w następnym okresie można spodziewać się podwyższenia ratingu wiarygodności kredytowej Grecji. Dodatkowo, w ostatnim raporcie Moody's jako czynniki wpływające na wzrost ratingu w Grecji wymienione zostały nowy rząd zorientowany na reformy oraz nowy klarowny i wiarygodny program dalszych działań gospodarczych sprzyjających rozwojowi. Zdaniem JP Morgan, powyższa wizja wiąże się jednak z dodatkowym wymogiem szybszej niż oczekiwano redukcji zadłużenia jak i znacznej poprawy kondycji sektora bankowego. Tak więc pozytywne oceny dla Grecji, zdaniem banku amerykańskiego, są kwestiami zarówno średnio- i długoterminowymi.

 

 

Na podstawie: https://www.capital.gr/