Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRośnie liczba turystów w Grecji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-07-17 10:21:44
aktualności, grecja, paih, zbh ateny


Według danych Banku Grecji, wzrosła liczba przyjazdów krótkoterminowych do Aten jak i do innych dużych greckich miast. W pierwszym kwartale br. liczba krótkoterminowych najmów wzrosła o 7%, podczas gdy uzyskane z tego tytułu przychody powiększyły się o prawie 35%. Głównym powodem był wzrost wydatków turystów głównie ze Stanów Zjednoczonych i Rosji, liczby te sięgnęły odpowiednio 113% i 75% wzrostu. W okresie styczeń-marzec wpływy uzyskane z podróży wyniosły 747 milionów euro, co oznacza wzrost o 34,8% w stosunku do tego samego kwartału ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale br. ruch przybywający wzrósł do 1,97 mln pasażerów w porównaniu do 1,84 mln w pierwszym kwartale roku 2018. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, o 9,6% zmniejszył się ruch z turystów z Niemiec – osiągając poziom 177 tysięcy odwiedzających, nastąpił jednak duży wzrost brytyjskich turystów (41,8%), liczba ta szacuje się na 143 tysięcy. Do 55 tysięcy wzrosła również liczba turystów z Francji (42,8%), natomiast liczba rosyjskich turystów zwiększyła się o 89,9 %. Szacuje się, że Rosjanie wydali w Grecji ponad16 milionów euro, natomiast Amerykanie aż 74 milionów euro.

Powyższe dane sporządzone zostały na podstawie rezerwacji dokonanych na platformach internetowych takich jak Airbnb i HomeAway. W głównej mierze dotyczą one te aglomeracji miejskich.

 

Źródło: www.ekathimerini.com 15.07.2019