Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoprawa klimatu gospodarczego w Grecji?

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-07-10 15:16:28
grecja, aktualności, paih, zbh, gospodarka


 

Na podstawie wyników 3-miesięcznego badania przeprowadzonego przez ACEO, (Association of Chief Executive Officers) we współpracy z ICAP w okresie od 14.06.2019 do 30.06.2019, można stwierdzić, że dziewięciu na dziesięciu greckich CEOs uważa, że zmiana rządu greckiego będzie miała pozytywny wpływ na wyniki gospodarcze kraju. Powyższe badanie przeprowadzone zostało na 3.020 dyrektorach / prezesach zarządzającymi największymi greckimi przedsiębiorstwami. Wyniki badania wskazują również wzmocnienie ogólnego wskaźnika klimatu gospodarczego (ICAP / CEO General Index), który w drugim kwartale br. osiagnął  171 punktów odnotowując wzrost w porównaniu do 156 w pierwszym kwartale.

Wzrost wskaźnika wynika również z pozytywnego klimatu, który został ukształtowany przez wyniki wyborów europejskich i który prawdopodobnie będzie kontynuowany po wyborach krajowych. Dyrektorzy generalni uczestniczący w badaniu wyrazili opinię, że siły polityczne, które mają przejąć władzę, doprowadzą gospodarkę do dynamicznej ścieżki rozwoju.

 

Na podstawie:

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3370079/ereuna-ease-icap-thetiki-epidrasi-apo-tin-allagi-kubernisis-blepoun-ennea-stous-deka-ceos