Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzansa dla eksporterów polskich jabłek

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-06-18 15:19:54
aktualności, paih, zbh, grecja, ateny

Browar Ateński zainwestuje 43 miliony euro w ciągu najbliższych trzech lat.

 

Browar Ateński planuje zainwestować 43 miliony EUR w ciągu najbliższych trzech lat, powiedział prezes firmy, Alexandros Danielidis podczas rozmowy z dziennikarzami.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat, Browar Ateński zainwestował ponad 150 milionów EUR w Grecji, w okresie, gdy obroty i zyski były pod ogromną presją. Danielidis zaznaczył „Stale inwestujemy w nowe innowacyjne produkty w Grecji, ale i poza nią”. Dodatkowo zaznaczył, że Browar Ateński zainwestuje 43 miliony EUR w ciągu najbliższych trzech lat, w modernizację linii produkcyjnych, opracowanie nowych innowacyjnych produktów, systemy informatyczne i produkty energii odnawialnej. Firma rozważa szereg scenariuszy dotyczących działalności w zakresie produkcji i dystrybucji energii. W roku 2019, Browar Ateński planuje produkcję 3 mln litrów cydru. Danielidis zaznaczył, że produkcja cydru była jednym z głównych priorytetów firmy w ostatnich latach, dodał, że niebawem rozpocznie się eksport rna Cypr. Krajowa wartość rynku cydru została oszacowana na około 7-8 milionów euro.

Źródło: www.ana.gr/en; 13.06.2019