Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecja: Nowa Struktura Wsparcia Biznesu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-06-07 10:18:00
aktualości, grecja


 

Greckie Ministerstwo Gospodarki i Rozwoju powołało Strukturę Wsparcia Biznesu (ΕΔΣΕ) mającą na celu udzielenie dodatkowego wsparcia przedsiębiorcom greckim w krajowych izbach przemysłowo – gospodarczych oraz w Narodowym Centrum Dokumentacji (ESF).

Sieć ta ma na celu zaspokojenie potrzeb greckiej przedsiębiorczości, wsparcie w realizacji planów biznesowych szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw, które dotknięte zostały kryzysem gospodarczym. Zgodnie z informacjami, roczne finansowanie nowo powołanej struktury wynosić ma do 15 mln EUR.

Pierwsze posiedzenie odbyło się w obecności wicepremiera, ministra gospodarki i rozwoju, sekretarzy generalnych ds. inwestycji strategicznych i prywatnych, przemysłu, handlu i ochrony konsumentów, prezesa Greckiego Zrzeszenia Izby Przemysłowo - Handlowych i wielu innych. Podczas spotkania między innymi omówiono harmonogram działań mających na celu stworzenie i sprawne uruchomienie sieci Wsparcia Biznesu w całym kraju. Omówiono również niezbędne formalne kwalifikacje, które powinien posiadać personel funkcjonujący w strukturach lokalnych jak i niezbędne działania, które powinny zostać wdrożone w izbach a także kwestię strategii komunikacyjnej i tożsamości instytucji. Na następnym posiedzeniu, które odbyć ma się wkrótce, mają zostać no podjęte nowe decyzje mające na celu przyspieszenia niezbędnych działań na rzecz stopniowego rozwoju sieci.

 

Na podstawie:

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3364066/xekina-i-domi-stirixis-epixeiriseon

http://www.enikonomia.gr/economy/215809,ypourgeio-oikonomias-kai-anaptyxis-xekina-i-leitourgia-tou-diktyo.html