Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWynajem krótkoterminowy rozwija nowe formy biznesu w Grecji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-06-04 12:52:37
grecja, zbh, paih, aktualności


Turystyka generuje ogromne przychody Grecji. Dzięki serwisom oferującym wynajem krótkoterminowy prężnie rozwijają się regiony, miasta i dzielnice, które wcześniej nie były w ogóle znane.

Jednym z szybko rozwijających się w ostatnim czasie biznesów w Grecji staje się serwis pralniczy. Usługa ma na celu obsługę gości korzystających z wynajmów krótkoterminowych mieszkań takich jak Airbnb czy HomeAway. Nowopowstałe pralnie można łatwo znaleźć w takich dzielnicach Aten jak Koukaki, Pangrati i Mets. Większość z nich funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, oferując jednocześnie pełen zakres usług takich jak: pranie / suszenie bielizny, przechowywanie bagażu/odzieży i sejf.

„Jeszcze w 2011 roku grecka dzielnica Koukaki w ogóle nie była znana. Wzrost zainteresowania nastąpił w roku 2014”, wspomina Giorgos Elafros, właściciel sklepu Oporio.Jego firma sprzedaje pakowane produkty premium, a także przygotowuje pakiety sałat owocowych i świeżo wyciskany sok owocowy. W roku 2011, kiedy otwierał on swoją działalność gospodarczą Grecja znajdowała się w dobie głębokiego kryzysu gospodarczego, ale mimo to udało mu się przekształcić go w sukces: „Turyści oferują dodatkowe obroty. Niektórzy z nich robią zakupy podobnego rzędu jak normalne gospodarstwo domowe, inni kupują mniej”, zauważa.

Innym przykładem sukcesu, jest jedna z firm na ulicy Veikou. Jej właściciele wcześnie dostrzegli perspektywy dzielnicy i opracowali kompleks apartamentów na wynajem krótkoterminowy. Na parterze kompleksu znajduje się samoobsługowa pralnia, bar sportowy i punkt gastronomiczny. Sektor usług gastronomicznych najbardziej skorzystał na zjawisku wynajmu krótkoterminowego.
 

 

Na podstawie: www.ekathimerini.com, 03.06.2019

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert