Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecja ogłasza przetarg na połączenie energetyczne Kreta-Attyka

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-05-27 11:08:35
przetarg, grecja


Greckie Ministerstwo Środowiska i Energii ogłosiło w piątek (24.05.br.) międzynarodowy przetarg na projekt połączenia międzysystemowego wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) łączącego Kretę z Attyką. Wartość projektu szacowana jest na 915 milionów euro i zgodnie z harmonogramem ukończony ma zostać w 2022 roku.
Jest to drugie, „duże” połączenie wyspy z siecią krajową (po połączeniu podwodnym o mniejszej mocy, który połączy Kretę z Peloponezem) wdrożone przez Ariadni Interconnection, spółkę zależną ADMIE. Ministerstwo ogłosiło, że konstrukcja przetargu jest zgodna z najlepszymi praktykami stosowanymi w takich projektach na całym świecie, w celu promowania konkurencji i osiągnięcia najlepszych warunków finansowych i technicznych dla każdej sekcji.
Przetarg na sekcje kablowe (o budżecie 600 milionów euro) obejmuje badanie, dostawę i instalację dwóch podwodnych systemów kablowych (2 x 500 MW), podwodnych odcinków kabli i światłowodów. Termin składania elektronicznych ofert wygasa 8 lipca. Przetarg na elektrownie o budżecie 315 mln euro obejmuje badanie, dostawę i instalację dwóch stacji transformacji i jednej podstacji GIS.

Termin składania ofert upływa 22 lipca.

 

Źródło: www.ana.gr/en , 24 May 2019