Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport: ceny nieruchomości w Grecji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-03-28 12:59:42
nieruchomosci, grecja, aktualnosci

Wzrost cen nieruchomości w Grecji

Dane z REMAX Hellas potwierdzają pozytywny zwrot inwestorów w sektorze nieruchomości, zarówno w przypadku apartamentów mieszkalnych, rezydencji, lokali handlowych jak i innych. Grecki rynek nieruchomości po długotrwałym kryzysie odnotowuje znaczne oznaki ożywienia. Stale wzrastające ceny nieruchomości odzwierciedlają rosnący z roku na rok popyt, natomiast ceny sprzedaży w ujęciu rocznym wykazują średni wzrost o ok 7,3%.

Ważną rolę we wzroście cen nieruchomości w Grecji odegrał nowy trend rynkowy, mianowicie wzrost krótkoterminowych umów najmu (Airbnb), tym samym zwiększając zainteresowanie inwestorów. Zaznacza się, że istotne znaczenie w utrzymaniu pozytywnego i stabilnego klimatu inwestycyjnego jak i w zwiększeniu siły nabywczej zależne jest w dużej mierze od kształtowania korzystniejszego systemu podatkowego.

Na podstawie danych REMAX Hellas, ogólnokrajowy indeks ważonych cen nieruchomości wzrósł o 20% w stosunku do roku poprzedniego. Na poziomie krajowym ceny używanych nieruchomości wzrosły średnio o 8,9%, podczas gdy nowe nieruchomości (nowe, używane do pięciu lat od terminu budowy) wzrosły o 6,9%. W regionie Attyka, odnotowano 6,9% wzrost wartości nieruchomości używanych, podczas gdy ceny nowych nieruchomości wzrosły o ok 10,7%. W Salonikach (północna Grecja) cen nieruchomości używanych nieruchomości wzrosły o 7,9%, a nowych o 3,1%. W pozostałej części kraju ceny nieruchomości używanych wzrosły o 12,9%, a nowych o 8,1%.

 

 

Na podstawie:

https://www.in.gr/2019/03/22/economy/ereyna-pou-ayksithikan-pou-meiothikan-oi-times-ton-akiniton-pinakes/