Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzansa do współpracy dla polskich firm z branży FIN Tech

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-03-21 14:25:26
aktualnosci, grecja, informacje

BoG uruchamia FinTech Hub

W marcu br. Bank Grecji ogłosił informację o utworzeniu FinTech Hub, którego celem będzie oferowanie wsparcia i informacji firmom i osobom, które wprowadzają lub rozważają przyszłościowo przyjęcie innowacyjnych, opartych na technologii produktów finansowych, ale także usług lub modeli biznesowych.
Głównym zadaniem FinTech Hub będzie funkcja tzw. „punktu kontaktowego” dla osób i firm (nowych lub istniejących, regulowanych lub nie, firm technologicznych itp.), które są zaangażowane lub planują przyszłościowo działalność FinTech. Korzystanie z centrum FinTech umożliwi firmom i osobom prywatnym zgłaszanie zapytań do Banku Grecji w sprawie innowacyjnych inicjatyw ale także uzyskiwanie informacji i wskazówek dotyczących zgodności ich produktów i usług z oczekiwaniami regulacyjnymi i nadzorczymi.

Uruchamiając FinTech Hub, Bank of Greece ma na celu wspieranie i promowanie innowacji technologicznych w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej równowagi między potencjalnym ryzykiem a postrzeganymi szansami. Przyszłościowo, Bank Grecji planuje również nawiązać współpracę z dostawcami nowych rozwiązań FinTech i uzyskać głębsze zrozumienie wyzwań stawianych przez nowe modele biznesowe i technologie w wyżej wymienionych sektorach.

 

Źródło: http://www.ana.gr Thursday, 14 March 2019

https://www.bankofgreece.gr/Pages/en/Bank/InnovationHub/FinTechContactForm.aspx