Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Grecka sieć Jumbo rośnie w sile!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-03-15 15:20:46
grecja, jumbo, aktualnosci

6-miesięczny zysk sprzedawcy detalicznego Jumbo wzrasta o ponad 9 procent. Szansa dla polskich eksporterów, sieć już sprzedaje polskie produkty.

Grecka sieć supermarketów Jumbo, odnotowała ponad 9-procentowy wzrost zysku netto w ciągu ostatnich sześciu miesięcy (do grudnia 2018 r.) dzięki silnemu wzrostowi w innych krajach. Jumbo ogłosiło, że zysk netto wyniósł 98,7 mln euro (111,23 mln USD), co oznacza wzrost w porównaniu z 90,4 mln euro w tym samym okresie rok temu. Sześciomiesięczna sprzedaż grupowa wzrosła o 7,6 procent do 476,8 milionów euro.

Jumbo Anonymi Etairia to grecki sklep detaliczny, którego głównym przedmiotem działalności jest dystrybucja zabawek dla dzieci, artykułów dziecięcych, artykułów piśmiennych, produktów sezonowych i artykułów gospodarstwa domowego.
Jumbo powstał w 1986 roku wyłącznie jako sieć oferująca gry i konsole do gier z jednym sklepem do 1989 roku na Glyfadzie. W 1998 r. Jumbo rozpoczął swoją międzynarodową działalność na Cyprze, a następnie w Bułgarii w 2005 r. Do 2006 r. Jumbo miało 40 sklepów w samej Grecji. Od początku do połowy lat 2000 firma Jumbo zmieniła kierunek na produkty codzienne przeznaczone dla całej rodziny.
Jumbo ma 52 sklepy na rynku greckim i jest największym w kraju sprzedawcą zabawek. Prowadzi również 33 międzynarodowe placówki w 8 krajach.

 

 

Źródło: http://www.ekathimerini.com/business

https://en.wikipedia.org