Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObowiązki przedsiębiorcy w zakresie odzysku opakowań w Grecji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-02-14 18:28:51
recykling, opakowania, grecja

Wszystkie greckie przedsiębiorstwa produkujące lub importujące pakowane produkty są zobowiązane do zbierania i recyklingu opakowań swoich produktów.

Na podstawie: EXPRA aisbl/ivzw Extended Producers Responsibility Alliance Registered under RPR Brussels 05 24 725 854

Zgodnie z grecką ustawą nr 2939 wszystkie przedsiębiorstwa produkujące lub importujące pakowane produkty są zobowiązane do zbierania i recyklingu opakowań swoich produktów poprzez organizowanie indywidualnego systemu do alternatywnego zarządzania swoimi odpadami opakowaniowymi lub organizowanie i / lub uczestnictwo w zbiorowym systemie. Jednocześnie władze lokalne są również prawnie zobowiązane do alternatywnego zarządzania swoimi komunalnymi odpadami opakowaniowymi. Ponadto, zgodnie z prawem, krajowe cele są następujące: 60% (wagowo) odzysku całkowitej ilości odpadów opakowaniowych, z których co najmniej 55% (w przeliczeniu na wagę) recyklingu. Ponadto przewiduje się następujące wartości procentowe recyklingu na materiał: 60% (wagowo) szkła 60% (wagowo) papieru i tektury 50% (liczone wagowo) metali 22,5% (wagowo) tworzyw sztucznych 15% (wagowo) drewna.
W sierpniu 2001 r. uchwalono ustawę 2939/01 w sprawie opakowań i alternatywnego zarządzania opakowaniami i innymi produktami. Ta ustawa nakłada obowiązek alternatywnego zarządzania opakowaniami i harmonizuje ustawodawstwo krajowe z odpowiednim prawodawstwem Unii Europejskiej, w szczególności z dyrektywą europejską 94/62 / WE. W tym miejscu należy zauważyć, że w 2004 r. Wydano nową dyrektywę UE, zmieniającą cele określone w dyrektywie 94/62 / WE. Nowe cele zostały włączone do krajowych ram prawnych za pomocą wspólnej decyzji ministerialnej nr 9268/469. W szczególności wszystkie przedsiębiorstwa działające w naszym kraju i produkujące lub importujące produkty w opakowaniach, które z kolei są dostarczane na rynek krajowy, są teraz zobowiązane do zbierania i recyklingu opakowań swoich produktów. 

Źródło: http://www.expra.eu/countries/greece/7b