Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko ZBH Ateny podczas targów HORECA 2019 w Atenach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-02-11 13:45:51
horeca, ateny, targi, promocja, paih, zbh

Odbyła się misja firm polskich branży HORECA zorganizowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach w dniach 8-11 lutego 2019 roku w Metropolitan Expo w Atenach.

W dniach 8 – 11 lutego 2019 br. w Metropolitan Expo, największym centrum ekspozycyjnym w Atenach odbyły się Międzynarodowe Targi HORECA (Hotel – Restaurant - Cafe). Targi HORECA są jednym z największych wydarzeń branżowych w Grecji obejmujących cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni jak również napoje i artykuły spożywcze). Targi HORECA jako największe w Grecji i na Bałkanach wydarzenie branży hotelarskiej - od lat stanowią wyjątkową okazję do nawiązania kontaktów z producentami i dostawcami rozwiązań dla biznesu. Zgodnie z informacjami, w tegorocznej edycji targów udział wzięło ponad 550 wystawców greckich i zagranicznych w tym również z Polski. Podczas czterodniowych targów zaprezentowano najwyższej jakości wyposażenie gastronomiczne i hotelarskie oraz szeroką ofertę żywności, napojów i alkoholi.


Imprezy towarzyszące:

• Web Hotel

• Beer and Spirits Show

• Coffee Events

• Gastronomy Forum

• Beer Day

• HCH General Assembly

• Greek Breakfast

Bazując na analizach rynkowych można stwierdzić, iż dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji stanowi rynek produktów rolno-spożywczych. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest w chwili obecnej na ok. 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny są najszybciej rozwijającymi się w całym basenie Morza Śródziemnego.

Podczas targów HORECA - Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach posiadało 25 metrowe stoisko w pawilonie numer 4. Do udziału w misji gospodarczej firm polskich wraz z uczestnictwem w targach HORECA zgłosiło się 13 firm polskich i dwie izby przemysłowo – handlowe (Polsko- Grecka Izba Przemysłowo Handlowa z siedzibą w Warszawie, Grecko – Polska Izba Przemysłu i Handlu z siedzibą w Salonikach).

W trakcie spotkań na stoisku prowadzono liczne rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską. Targi HORECA 2019 w Atenach stanowiły doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli jak i polskiej żywności.