Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzedłużono koncesję na ateńskie lotnisko

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-01-30 08:49:19
informacje z rynku, aktualności, grecja, lotnisko, port lotniczy

Rada Komitetu Polityki Gospodarczej Republiki Greckiej zadecydowała o przedłużeniu umowy koncesyjnej na ateńskie lotnisko Elefterios Venizelos w Spata.

 

Dnia 21 stycznia br. grecka Rada Komitetu Polityki Gospodarczej, zadecydowała o przedłużeniu umowy koncesyjnej na lotnisko Elefterios Venizelos w Spata (Ateny). Nowa umowa została opublikowana w Dzienniku Urzędowym i na moment obecny oczekuje ona na zatwierdzenie przez ministra finansów Republiki Greckiej, E. Tsakalotosa. Szacuje się, że umowa zostanie ratyfikowana w przyszłym tygodniu, a całość transakcji zostanie zakończona w ciągu następnych 10 dni.

 

Zgodnie z informacjami, Athens International Airport SA zapłaci do Hellenic Republic Asset Development Fund 1.115 mld. Euro powiększone o kwotę powstałą za każdy dzień opóźnienia po 31.12.2018 (plus VAT). W związku z zaistniałym opóźnieniem, początkowa kwota zostanie automatycznie powiększana o 10,3% rocznie, co oznacza dodatkowe 330 000 euro dziennie za każdy dzień opóźnienia.

 

Źródło: http://www.kathimerini.gr/1006480/article/oikonomia/epixeirhseis/egkri8hke-h-symvash-paraxwrhshs-toy-die8nh-aerolimena-a8hnwn