Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIntegralny rozwój tematem nadchodzącego Forum Ekonomicznego w Delfach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-01-29 11:28:31
forum, informacje z rynku, aktualności

IV Ekonomiczne Forum w Delfach

Szefowie państw i premierzy, komisarze UE, bankierzy centralni z całego świata, czołowe osobistości z dziedziny ekonomii, polityki, biznesu i społeczności akademickiej, a także wybitni członkowie społeczeństwa obywatelskiego, zgromadzą się w Delfach podczas "IV Ekonomicznego Forum Delfickiego pt.: Wyzwania dla Integralnego Rozwoju", który odbędzie się w dniach 28 lutego-3 marca w Europejskim Centrum Kultury w Delfach.
Czterodniowa konferencja międzynarodowa, która w ciągu zaledwie czterech lat stała się potężną instytucją dla Europy i Bałkanów, w tym roku ugości ponad 350 mówców, których zadaniem będzie analiza ponad 80 problemów nie tylko greckich, ale europejskich i globalnych.
W tym roku agenda realizuje cztery linie tematyczne:

a) wyzwania geopolityczne, światowe trendy i przyszłość naszej planety,

b) międzynarodowe środowisko biznesowe, mające na celu stworzenie platformy dla wzmocnienia relacji biznesowych i relacji z inwestorami oraz wzmocnienia powiązań handlowych między Grecją i Europa, jak również szerszy region Morza Śródziemnego,

c) przyszłość Unii Europejskiej, trzy miesiące przed wyborami europejskimi,

d) Ożywienie gospodarcze Grecji po kryzysie finansowym.
Każda linia działania obejmuje indywidualne tematy dyskusji. W stale rosnącym Ekonomicznym Forum Delfickim znajdują się wybitni partnerzy programowi, tacy jak Komisja Europejska, Bank Światowy, Europejski Bank Inwestycyjny i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Ponadto Forum cieszy się obecnością Brookings Institution, Atlantic Council, Bruegel think tank, DiaNEOsis, Fundacji Laskaridis itp.
Prezydent Republiki Greckiej, a także grecki premier, urzędnicy rządowi, przywódca opozycji i liderzy partii potwierdzili obecność na "IV Ekonomicznym Forum Delfickim pt.: Wyzwania dla Integralnego Rozwoju".

Źródło: http://www.ekathimerini.com/236875/article/ekathimerini/business/inclusive-growth-at-the-center-of-upcoming-delphi-economic-forum