Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecja ma dobre perspektywy na przyciągnięcie większej liczby turystów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-01-30 08:52:24
grecja, aktualności, wydarzenia, informacje z rynku

Grecja coraz bardziej popularną destynacją nie tylko dla Polaków

Grecja staje się coraz bardziej popularną destynacją nie tylko dla Polaków, ale i dla wielu turystów z Europy Zachodniej. Większa liczba turystów oznacza większe zapotrzebowanie na towary importowane, co stanowi ogromną szansę dla polskich eksporterów z branży HORECA.

 

"Grecja ma dobre perspektywy na przyciągnięcie większej liczby turystów" - oświadczyła w poniedziałek szefowa greckiej organizacji turystycznej Holandii, Belgii i Luksemburga, Eleni Skarveli w wywiadzie dla Ateńsko-Macedońskiej Agencji Prasowej (ANA). Podkreśliła, że w roku 2018, turyści z Holandii odnotowali rekord dekady. Biorąc pod uwagę, że 30 proc. turystów to wielokrotni bywalcy tej destynacji, szczególny nacisk położono na miejsca, które nie są tak dobrze znane turystom, a gdzie będą mieli szansę na nowe doświadczanie dużej różnorodności oferowanej przez Grecję, dodała. Grecja jest atrakcyjnym miejscem dla Holendrów, którzy po raz pierwszy osiągnęli rekordową liczbę (944 434 gości) w 2018 r., co stanowi wzrost o 18,9 proc. w porównaniu do 2017 r. Najbardziej preferowanymi miejscami docelowymi są Kreta, Rodos, Kos i Korfu. Zdaniem Skarveli turyści preferują miejsca, które są dostępne poprzez loty bezpośrednie. Wysoko w rankingu są Ateny, które działają głównie jako baza, Zakynthos, podczas gdy Chalkidiki zyskuje na popularności w ostatnich latach.” *

 

 

* Żródło: http://www.ana.gr - Tuesday, 22 January 2019