Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuThesgala szuka inwestora strategicznego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2019-01-29 11:33:29
inwestycje, grecja

Spółdzielnia mleczarska w Tesalii, poszukuje nowego inwestora strategicznego.

Thesgala, spółdzielnia mleczarska w Tesalii, poszukuje inwestora strategicznego w celu restrukturyzacji swoich kredytów bankowych będących skutkiem szybkiego wzrostu z ostatnich kilku lat. Rozwój o wartości 10 milionów euro w ciągu ostatnich 2,5 roku objął otwarcie dziesiątek nowych punktów sprzedaży oraz przejęcie jednostki produkcyjnej - mleczarni.

Jednocześnie kurczący się (o około 5,0%) rynek mleczarski w Grecji spowodował poważne problemy z płynnością spółdzielni, która w tym czasie musiała sprostać wyzwaniu obsługi krótkoterminowego zadłużenia.

Chociaż wyniki spółdzielni zaczęły się poprawiać - powróciła do rentowności od października ubiegłego roku – to musi się ona uporać ze skumulowanymi w poprzednich trzech latach stratami. Źródła rynkowe wskazywały, że potrzeba nowego kapitału była absolutnie niezbędna, nie tylko po to, aby spłacić długi, ale także na rozwój spółdzielni.

W poszukiwaniu funduszy w wysokości 8-9 milionów euro Thesgala rozmawiała z czterema inwestorami - jedną z nich była rodzina Xenophon Kantonia, właściciel Cosmos Aluminion. Banki wierzycieli były skłonne do dyskusji na temat restrukturyzacji pożyczek – w wysokości około 6,0 milionów euro - oraz przekształcenia krótkoterminowych w średnio- i długoterminowe. Thesgala obsługuje sieć 60 automatów do sprzedaży w całej Grecji, z których 33 znajduje się w Attyce, 17 w Larisa i 10 w Salonikach.

 

Źródło: http://www.ana.gr - Wednesday, 16 January 2019