Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport: PAIH, EY, Colliers Int." Polska jedną strefą inwestycyjną - aspekty prawne i organizacyjne"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2018-12-17 10:03:31
paih, raport, inwestycje, strefy, promocja

Uchwalona w maju br. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji ma szansę pobudzić innowacyjność firm i zachęcić krajowych i zagranicznych inwestorów do inwestowania w Polsce. Obszar, na którym firmy mogą uzyskać ulgi podatkowe, objął blisko 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. To zasadnicza zmiana w stosunku do poprzednich przepisów. Nowemu prawu przyjrzeli się eksperci Colliers International, EY oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w przygotowanym przez nich raporcie pt. „Polska strefa inwestycji. Zmiany prawne i organizacyjne”.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji uchwalona w maju br. ułatwi inwestowanie, pobudzi innowacyjność firm i zachęci krajowych i zagranicznych inwestorów do inwestowania w Polsce, wynika z raportu ,,Polska strefa inwestycji. Zmiany prawne i organizacyjne" przygotowanego przez Colliers International, EY oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Na mocy nowych przepisów stworzono Polską Strefę Inwestycji (PSI), w ramach której, po spełnieniu określonych kryteriów, możliwe jest uzyskanie zwolnienia z CIT lub PIT na terenie niemal całego kraju, a nie jedynie wydzielonych stref.

Polska Strefa Inwestycji

Szersza informacja na stronie:

https://www.paih.gov.pl/20181203/raport_polska_jedna_strefa_inwestycyjna_aspekty_prawne_organizacyjne
Pliki do pobrania

PrezentacjaPolska Strefa Inwestycji3 grudnia 2018
pdf | 1.81 MB
Pobierz
RaportPolska Strefa Inwestycji 2018HR
pdf | 4.23 MB
Pobierz