Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich firm do Salonik zorganizowana przez ZBH Ateny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2018-09-24 14:42:21
misja biznesowa, saloniki, zagraniczne biuro handlowe paih w atenach, zbh ateny, polska agencja inwestycji i handlu, paih, stoisko informacyjne, targi, międzynarodowe targi salonickie, tif 2018, targi wielobranżowe, przedsiębiorczość, innowacje, technologia, hi-tech, i-gaming, edukacja, praca, książki, patenty, robotyka, energia, konstrukcje ekologiczne, motoryzacja, rolnictwo, sport, meble, dekoracje, eksport, spotkania b2b

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach, zorganizowało w dniach 8-16 września 2018 roku misję biznesową polskich przedsiębiorców do Salonik wraz z uczestnictwem na stoisku informacyjnym PAIH w Międzynarodowych Targach TIF 2018. W misji udział wzięło 19 firm polskich.

Targi odbywały się w Thessaloniki International Exhibition & Congress Center. Są to największe wielobranżowe targi na Bałkanach i południowo - wschodniej Europie. Organizatorem wystawy była posiadająca wieloletnie doświadczenie firma, Helexpo S.A. Międzynarodowe Targi Salonickie "TIF - Thesaloniki International Fair", zostały uroczyście otwarte przez premiera Republiki Greckiej. Według szacunków organizatorów tegoroczna edycja była rekordowa zarówno pod wystawców, jak i powierzchni wystawienniczej. Zaprezentowało się ponad 1500 wystawców, targi odwiedziło ok. 270 tys. osób. Międzynarodowe Targi Salonickie 2018 udowodniły, że międzynarodowy prestiż i handlowa efektywność targów stanowi duży potencjał w historycznie i geograficznie jednolitym obszarze gospodarczym na Bałkanach, strefy Morza Czarnego i wschodniej części Morza Śródziemnego.

 

 

Wystawa prezentowała greckie i zagraniczne firmy tradycyjnie skupiając się na głównych osiach: Innowacje, Technologia, Rozwój i Ekstrawersja w zakresie:

  • Przedsiębiorczość i innowacje,
  • Technologia, Hi-Tech, i-Gaming,
  • Struktury zatrudnienia - Edukacja - Praca,
  • Książki,
  • Patenty i robotyka,
  • Energia i konstrukcje ekologiczne,
  • Motoryzacja,
  • Rolnictwo,
  • Sport,
  • Meble i Dekoracje.

 

 

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach po raz pierwszy było obecne na targach w Grecji. Zajmowało stoisko nr 3 w pawilonie nr 6, o powierzchni 20 m2. Stoisko znajdowało się w sąsiedztwie instytucji międzynarodowych głównie ambasad. Na stoisku 18 firm polskich prezentowało swoją ofertę handlową i prowadziło rozmowy B2B. Pracownicy ZBH Ateny prowadzili rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską, prezentowali materiały i opracowania związane z tematyką targów otrzymane z Ministerstwa Przedsiębiorczości, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz materiały promocyjne przesłane do ZBH Ateny przez firmy polskie nie mogące uczestniczyć w misji. Rozprowadzano także wydawnictwa własne m.in., broszurę MADE IN POLAND Specjalności Eksportowe Polski (w języku greckim). Na własnych stoiskach prezentowały się 3 inne polskie firmy. Greccy przedsiębiorcy wykazywali bardzo duże zainteresowanie towarami z Polski. Oferta eksportowa polskich firm uczestniczących w misji odniosła duży sukces. Ogromną popularnością cieszyło się urządzenie firmy Funtronic pod nazwą Funtronic Floor, które zmienia dowolną płaską powierzchnię w interaktywny plac zabaw oraz lustro interaktywne Firmy Abyss Glass. Duże zainteresowanie wzbudziła oferta polskich firm transportowych oraz producentów certyfikowanych produktów BIO oraz zdrowej żywności. Polska delegacja została zaproszona jako goście honorowi na uroczyste otwarcie pawilonu Izby Zawodowej w Salonikach zrzeszającej 55 tys. członków. W ramach misji zorganizowano ponad 100 spotkań B2B z członkami izby. Zorganizowano także ponad 50 spotkań B2B we współpracy z Izbą Małych i Średnich Przedsiębiorców w Pireusie. Delegacja polska uczestniczyła w Forum Gospodarczym zorganizowanym przez największe organizacje wspierające biznes w Grecji. W siedzibie Grecko - Polskiej Izby Przemysłowo Handlowej w Salonikach odbyło się spotkanie biznesowe uczestników misji z przedsiębiorcami. Zorganizowano także wizyty studyjne w greckich przedsiębiorstwach. Udział polskiej delegacji w targach w Salonikach udowodnił, że w Grecja nadal zwiększa zapotrzebowanie na polskie produkty z wielu branż, co stwarza dużą szansę na nowe kontrakty dla polskich eksporterów i dalszy wzrost polskiego eksportu.

 

 

Więcej informacji o targach: tif.helexpo.gr/en

 

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Pozycjonowanie Olsztyn - Agencja Reklamowa Seo-Local.pl

Firma Seo local jest agencją reklamową z Olsztyna. Specjalizujemy się głównie w projektowaniu str...
Polska - Olsztyn 2021-04-26 Dodał: Sebastian Wieczorek IT/ICT, Komputery Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert