.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu27 firm polskich na Międzynarodowych Targach AGROTICA 2018 w Salonikach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2018-02-14 11:42:10
targi, agrotica, wphi, promocja, stoisko handlowe, oferta polska, współpraca, polska, grecja, maszyny rolnicze,

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zorganizował misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów AGROTICA 2018, które odbyły się w dniach 01-04 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Salonikach.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zorganizował misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów AGROTICA 2018, które odbyły się w dniach 01-04 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Salonikach.

Agrotica 2018 Traktor Ursus w Salonikach 1

Targi AGROTICA organizowane są od 1985 roku i są największymi targami maszyn i urządzeń rolniczych na Bałkanach i południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Są źródłem najnowszych rozwiązań dla rolników oraz osób związanych z branżą rolną a także prezentują przegląd rynku maszyn i urządzeń rolniczych. Targi AGROTICA to również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Agrotica 2018. RolEx-kopia

Organizatorem wystawy była posiadająca wieloletnie doświadczenie firma Helexpo S.A. Targi odbyły się pod auspicjami Ministerstw Rozwoju Obszarów Wiejskich i Żywności oraz Spraw Wewnętrznych (Macedonia i Tracja), przy jednoczesnym wsparciu wszystkich znaczących organizacji rolniczych w Grecji. Tegoroczna impreza była największą w ciągu ostatnich sześciu lat zarówno na poziomie wystawców jak i powierzchni wystawienniczej. Zaprezentowało się 1950 wystawców z 45 krajów. Targi odwiedziła rekordowa liczba ponad 143 tys. wizytujących. Równolegle miało miejsce szereg imprez towarzszących liczne konferencje i fora. Międzynarodowe Targi Agrotica 2018 udowodniły, że międzynarodowy prestiż i handlowa efektywność targów stanowi duży potencjał w historycznie i geograficznie jednolitym obszarze gospodarczym na Bałkanach, strefy Morza Czarnego i wschodniej części Morza Śródziemnego.

Agrotica 2018

Podczas targów reprezentowana była rekordowa liczba 27 firm polskich: AGRO-MASZ, BRADAS, DRAMINSKI S.A., EKOPLON, FP SPOMAX S.A, GALIA, HYDROVACUUM S.A., INTERMAG, INWENTOR J. JOŃSKI, JAR-MET, KIPI, KOWALSKI, LOXX SP. Z O.O., M FILLE SP ZOO, MANN + HUMMEL FT POLAND SP. ZOO, NEPTUN TRAILERS, POM SP. Z OO, PRONAR, ROL- TRANS R. CZYŻEWSKI, ROL/EX AGRICULTURE MACHINERY, SAMASZ, TEMA TRAILERS, UNIA GROUP, UNIA SP.Z.O.O., URSUS S.A., VIALE SISTEMI EAST EUROPE SP. ZO.O., ZAGRODA.

Agrotica 2018 2

Agrotica 2018 Zagroda

Targi należy uznać za bardzo udane dla oferty polskiej. Była to doskonała promocja polskich producentów sprzętu i maszyn rolniczych, idealnie dostosowana do rynku greckiego, prezentująca najnowsze rozwiązania w branży. Greccy przedsiębiorcy wykazywali bardzo duże zainteresowanie bogatą ofertą maszyn z Polski. Tłumy oblegały traktory firmy Ursus S.A., oraz maszyny i urządzenia innych polskich firm. Wielką popularnością cieszyły się polskie kultywatory wielofunkcyjne, pługi i siewniki, charakteryzujące się doskonałą jakością i nowoczesnością wykonania. Licznie odwiedzane było stoisko Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach. Rozprowadzano wydawnictwa własne WPHI, broszurę MADE IN POLAND (w języku greckim). Przedsiębiorcy polscy nawiązali wiele kontraktów na dostawy. Zgodnie określili rynek grecki, jako bardzo perspektywiczny dla polskiej oferty sprzętu rolniczego ze względu na rozpoczęty proces odnowy floty maszyn rolniczych w Grecji, stanowiący szansę dla polskiego eksportu.

 

 

Opr. M. Gojdź