Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZapraszamy do udziału w misji gospodarczej firm polskich do Grecji pod przewodnictwem Prezydenta RP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2017-11-14 10:26:44
zielone technologie, misja gospodarcza, forum, ateny, współpraca, energia, prezydent, gospodarka,

W związku z oficjalną wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy w Grecji, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Grecka Agencja Inwestycji i Handlu „Enterprise Greece” oraz Ministerstwo Rozwoju wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach organizują w terminie 19-22 listopada 2017 roku misję biznesową polskich przedsiębiorców z sektora zielonych technologii towarzyszącą wizycie.

W związku z oficjalną wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy w Grecji, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Grecka Agencja Inwestycji i Handlu „Enterprise Greece” oraz Ministerstwo Rozwoju wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach organizują w terminie 19-22 listopada 2017 roku misję biznesową polskich przedsiębiorców z sektora zielonych technologii towarzyszącą wizycie.

logo forum pl

 

W ramach misji odbędzie się Grecko-Polskie Forum Zielonych Technologii oraz spotkania B2B z greckimi firmami w Atenach. Serdecznie zapraszamy firmy i instytucje, szczególnie z branży ochrony środowiska, nauk przyrodniczych, energetyki, zielonych technologii, biotechnologii, czystej technologii i gospodarki odpadami oraz inne zainteresowane tematyką .

Grecja rozpoczęła realizację dyrektywy Komisji Europejskiej w sprawie odpadów. Według szacunków ekspertów wydatki na ten cel mogą do 2020 roku na wynieść ponad 5 miliardów Euro. Problem z gospodarowaniem odpadów komunalnych i przemysłowych dotyczy całej Grecji, a w szczególności wysp o dużym znaczeniu turystycznym. Wszystkie greckie, głównie ważne destynacje turystyczne, borykają się także z ogromnymi problemami w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych. Polskie innowacyjne zielone technologie mogą mieć wielkie zastosowanie w turystycznych rejonach Grecji.

W Grecji istnieje wielki potencjał rozwoju systemów słonecznych, grecki sektor fotowoltaiczny za sprawą wprowadzonego kilka lat temu systemu feed-in tariffs notuje systematyczny wzrost zainstalowanych mocy. Dzięki temu Grecja jest już trzecim krajem na świecie - po Niemczech i Włoszech - pod względem zainstalowanego potencjału w energetyce słonecznej w przeliczeniu na mieszkańca. Zgodnie ze danymi statystycznymi, moc zainstalowana w elektrowniach fotowoltaicznych wynosi obecnie 2,604 GW, w elektrowniach wiatrowych – 2,283 GW, w małych elektrowniach wodnych – 224 MW, w biogazowniach i elektrowniach na biomasę – łącznie 53 MW. Od 1 stycznia 2016 r, wszystkie nowe elektrownie wytwarzające energię z OZE przyłączone do sieci, muszą uczestniczyć w rynku energii. Nowe regulacje prawne poprzez realizację tzw. programu net-metering, są dla Grecji dużą szansą na zwiększenie dynamiki rozwoju technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.

 

Dlatego udział w misji i współpraca z rynkiem greckim jest dużą szansą na nowe kontrakty dla firm polskich z sektora zielonych technologii. Polscy przedsiębiorcy spotkają się m.in. z władzami lokalnymi i biznesem odpowiedzialnym za gospodarowanie odpadami, firmami z sektora zielonych technologii, organizacjami wspierającymi biznes. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie polską ofertą.

 

Szczegóły misji:

 1. Przylot do Aten w dniu 19 lub 20 listopada i powrót 22 listopada (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).
 2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia i transportu (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższających normy delegacyjnej). Rezerwacji hotelu i przelotu przedsiębiorcy powinni dokonać we własnym zakresie.
 3. Organizatorzy pokrywają koszty organizacji Forum i spotkań B2B w Atenach oraz wizyt studyjnych, tłumaczeń, transportu lokalnego oraz przygotowania i wydania wspólnego katalogu uczestników misji.

 

Program ramowy misji:

 

 • Przylot delegacji 19.11.2017 (niedziela)

Warszawa Modlin - Ateny: 19:35 - 23:15 Ryanair

 • Przylot delegacji 20.11.2017 (poniedziałek)

Warszaw - Ateny: 10:45 - 14:15, Aegean Airlines

Warszawa Modlin - Ateny: 19:35 - 23:15 Ryanair

 • Zakwaterowanie

 

20 listopada 2017 r. (poniedziałek)

 • Wizyty studyjne: Ateńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe - Farma fotowoltaiczna, okolice Aten
 • Seminarium dla uczestników misji: „Dostęp do rynku greckiego” w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach

 

21 listopada 2017 r. (wtorek)

Grecko-Polskie Forum Zielonych Technologii z udziałem Prezydenta RP

Obrady odbędą się w dniu 21 listopada 2017 r., w godz. 12.30-18.00 w:

Stavros Niarchos Foundation

Leof. Andrea Siggrou 364, Kallithea 176 74, Grecja

 

 

13.10 - 13.40 - Rejestracja

 

CZĘŚĆ PIERWSZA (tłumaczenie symultaniczne: GR/PL)

 

13.40 – Tomasz Pisula, Prezes Polska Agencja Inwestycji i Handlu

13.50 - Elias Athanasiou, prezes Enterprise Greece 

14.00 - H.E. Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

14.15 - 14.25 – podpisanie Umowy o Współpracy pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu i Grecką Agencją Inwestycji i Handlu „Enterprise Greece”

 

Lunch 14.25 - 15.20  W przerwie: promocja autobusu elektrycznego roku - Solaris Urbino Electric, Solaris Hellas S.A., oraz pojazdu pożarniczego firmy Wawrzaszek ISS sp. z o.o. Prezentacja innowacyjnych sposobów wykorzystania nowych technologii wspomagających i usprawniających funkcjonowania miast.

15.20-15.40 Prezentacja Elektromobilności w Polsce - Solaris Hellas S.A.

 

Perspektywy dla dwustronnej współpracy gospodarczej w zakresie innowacyjnych technologii ekologicznych:

15.40 - Tomasz Pisula, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (tbc)

15.55 - Nikos Stamou, Enterprise Greece

16.10 - Sotiris Kapellos, Prezes Hellenic Association of Photovoltaic Companies 

16.30- Bożena Adamska, Zastępca Dyrektora Departament Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwo Środowiska, projekt GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii

16.40 – 16.50 - Uwagi końcowe - Mirosław Gojdź, Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach

 

CZĘŚĆ DRUGA (EN)

16:50 - 18.00 - Spotkania dwustronne (B2B): Greckie i polskie firmy, handel, projekty, inwestycje (język roboczy: angielski)

 

 

20.00 - 21.00 - Networking Dinner

 

22 listopada 2017 r. (środa)

 • Wykwaterowanie z hotelu
 • Wylot delegacji

Ateny – Warszawa: 15:45 - 17:20 Aegean Airlines

Ateny - Warszawa Modlin: 17:25 -19:10 Ryanair

 

Ponadto, WPHI Ambasady RP w Atenach zapewnia:

 

 1. Odbiór uczestników misji z lotniska.
 2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży
 3. Pomoc w prezentacji firm i ofert podczas spotkań B2B.
 4. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).
 5. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych. Przygotowanie list potencjalnych partnerów.
 6. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

 

UWAGA:

Szczegółowe informacje dostępne na stronie PAIiH: https://www.paih.gov.pl/20171120/misja_biznesowa_do_grecji

Formularz rejestracyjny: http://www.paih.gov.pl/misja_grecja_2017​

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresami mailowymi:
 

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert