Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach w 82. Międzynarodowych Targach TIF 2017 w Salonikach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2017-09-18 12:05:24
targi, saloniki, fairs, promocja, stoisko, wphi, ateny, współpraca, polska, grecja

Na targach TIF zaprezentowało się ponad 1500 wystawców oraz 17 międzynarodowych uczestników Cypru, Słowacji, Polski, Luksemburga, Iranu, Włoch, Turcji, Indii, Republiki Południowej Afryki, Armenii, Indonezji, Urugwaju, FYRUM, Bułgarii, Rumunii, Tunezji, Egiptu i Chin. Równolegle odbywało się szereg imprez towarzyszących z zakresu gospodarki, oświaty i kultury.

W dniach 09 - 17 września br. w Thessaloniki International Exhibition & Congress Center odbyły się 82. Międzynarodowe Targi Salonickie TIF 2017. Organizatorem wystawy jest posiadająca wieloletnie doświadczenie firma Helexpo S.A. Targi odbyły się pod auspicjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Rekonstrukcji Administracyjnej, Ministerstwa Kultury, Edukacji i Spraw Religijnych oraz Gminy Saloniki, przy jednoczesnym wsparciu prawie wszystkich znaczących organizacji gospodarczych Grecji. Uroczystego otwarcia targów dokonał, tak jak co roku, premier Grecji, Aleksis Tsipras.

IMG2472

Tegoroczna impreza była największą w ciągu ostatnich pięciu lat zarówno na poziomie wystawców jak i powierzchni wystawienniczej. Zaprezentowało się ponad 1500 wystawców oraz 17 międzynarodowych uczestników z Cypru, Słowacji, Polski, Luksemburga, Iranu, Włoch, Turcji, Indii, Republiki Południowej Afryki, Armenii, Indonezji, Urugwaju, FYRUM, Bułgarii, Rumunii, Tunezji, Egiptu i Chin. Z Chinami jako gościem honorowym organizatorzy liczą na wzmocnienie dwustronnej wymiany handlowej pomiędzy Grecją a Chinami. Szacuje się, iż wartość grecko - chińskiej wymiany handlowej w roku poprzednim przekroczyła ponad 4.5 mld $. Pawilon chiński zajął ponad 6 akrów przestrzeni wystawowej, a chińska delegacja składa się z ponad 400 osób i ok. 170 przedsiębiorstw, włączając w to gigantów odrywających kluczową rolę w tworzeniu Nowego Jedwabnego Szlaku.

Równolegle miało miejsce szereg imprez towarzszących z zakresu gospodarki, oświaty i kultury. 82. Międzynarodowe Targi Salonickie udowodniły, że międzynarodowy prestiż i handlowa efektywność targów stanowi duży potencjał w historycznie i geograficznie jednolitym obszarze gospodarczym na Bałkanach, strefy Morza Czarnego i wschodniej części Morza Śródziemnego.


IMG2456

 

Targi odwiedziło ponad 300 tys. osób. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zajmował stoisko nr 28 w pawilonie nr 6, o powierzchni 16 m2. Stoisko znajdowało się w sąsiedztwie instytucji międzynarodowych głównie ambasad. Na stoisku WPHI gościli przedstawiciele firm polskich: Cerrad Sp. Zo.o; Klinkier Przysucha SA. Na targach zaprezentowała również swój się również Aquafilter Europe Ltd.

216827274914621978929302041723829o

Na stoisku WPHI prowadzono rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z polskimi firmami eksportowymi oraz prezentowano materiały i opracowania związane z tematyką targów otrzymane z Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Rozprowadzano także wydawnictwa własne m.in. ulotkę o WPHI, broszurę MADE IN POLAND (w języku greckim), Specjalności Eksportowe Polski. Podczas targów pracownicy WPHI prowadzili rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z polskimi firmami eksportowymi oraz przedstawiali ofertę firm polskich. Greccy przedsiębiorcy wykazywali duże zainteresowanie produktami z Polski. Przeprowadzono wiele rozmów z greckimi przedsiębiorcami!

IMG20170913202023