Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Aten. Sukces polskiej oferty na targach HO.RE.CA. 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2017-02-17 10:25:55
targi, horeca, misja, stoisko, promocja, ateny, wphi

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zorganizował misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2017, które odbyły się w dniach 10-13 lutego 2017 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zorganizował misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2017, które odbyły się w dniach 10-13 lutego 2017 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach. W 2017 roku targi zgromadziły ok. 550 wystawców i po raz kolejny potwierdziły swój ogromny potencjał i wpływ na specjalistów z branży zakwaterowania i szerszej branży gastronomicznej gromadząc ponad 130 tysięcy menedżerów z ponad 40 tys. firm, jako gości w targach. Frekwencja odwiedzających korzystających z zaproszeń z kodem kreskowym wzrosła o 40% w porównaniu do zeszłego roku.

Duża liczba wystawców i zwiedzających, wysoka estetyka ekspozycji, interaktywnych i edukacyjnych imprez równoległych, jak również ilość umów handlowych zawartych w czasie trwania targów, po raz kolejny udowodniły, że HO.RE.CA. jest nie tylko instytucją wystawienniczą dla sektora turystyki i gastronomii, ale również jest niezwykle istotnym forum dla całego przemysłu hotelarskiego i przemysłu gastronomicznego w Grecji. Minister Turystyki, Elena Kountoura zainaugurowała dwunastą edycję HoReCa. Jednocześnie odbywało się wiele imprez towarzychach; prezentacji, pokazów i konkursów gastronomicznych. HORECA 2017 była gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego Greckiej Izby Hoteli. Podczas targów odbyło się posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zajmował stoisko numer C 27 w pawilonie 4 w doskonałej lokalizacji. Obok odbywało się Forum Gastronomiczne i pokazy mistrzów kuchni. Na stoisku WPHI Ateny przeprowadzono szereg rozmów z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską, ale również prezentowano materiały otrzymane z Ministerstwa Rolnictwa; „Poznaj Dobrą Żywność”, „Polish Food”, Ministerstwa Gospodarki; „Polska Power”, PAIZ; „Poland’s Economy: sector by sector”, „Invest in Poland”, „Made in Poland” oraz POT: „Polish Cuisine”. Rozpowszechniano także wydawnictwa własne w języku greckim: „Działalność WPHI Ateny”, „Polskie specjalności eksportowe”.Na stoisku WPHI Ambasady RP w Atenach, gościła delegacja reprezentująca ponad dwadzieścia polskich firm: F.H. Kwazar; Famor SA; Medlabs sp. z o.o.; Agraimpex sp. z o.o.; Frigotrans sp. z o.o.; Trade 8 sp. z o.o.; Klinkier Przysucha SA; SuperDrob Zakłady Drobiarski-Mięsne SA; SM Mlekovita; Fanex sp. z o.o.; Tabit sp. z o.o.; IBI sp. z o.o.; Elzab SA; P.P.H.U Mark’s sp. z o.o. ; P.P.H.U. Avant; PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka; Miraculum SA; SC Partner; IN-POL-EX; Artemis; Bagora; Arkadios Aluminium Systems; Makdarpol; Gastro Bike; Service Max; Eurosofa Sp. Z.o.o., Datix; ZM Karol;

 

Przedstawiciele firm polskich przy pomocy pracowników WPHI Ateny prowadzili rozmowy biznesowe oraz prezentowali swoje materiały promocyjne. Oferty polskich firm cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przebojem na stanowisku WPHI był samojezdny bar „Lemon Bike” produkt firmy Gastro Bike. Podczas targów zorganizowano wile spotkań biznesowych. Stoisko odwiedzili przedstawiciele organizatorów, samorządu gospodarczego, mediów, społeczności polonijnej oraz greckich firm wielu branż. Greccy przedsiębiorcy wykazali duże zainteresowanie polską ofertą.

W ramach programu dla uczestniczących w misji polskich przedsiębiorców zorganizowano dziesiątki spotkań B2B, wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach greckich, prezentacji oraz seminarium informacyjne w siedzibie WPHI Ateny, poświęcone możliwościom i uwarunkowaniom współpracy z partnerami greckimi. Polskie firmy spotkały się m.in. z przedstawicielami greckich sieci handlowych, super marketów i hurtowni oraz dystrybutorami. Nawiązano liczne, bardzo obiecujące, kontakty handlowe.

Relacja ze stoiska informacyjnego WPHI Ateny oraz wywiad z kierownikiem WPHI oraz z przedsiębiorcami ukazał się w głównym wydaniu, cieszącej się z największej oglądalności, ogólnogreckiej stacji telewizyjnej Ant1.

Partnerami WPHI Ateny w organizacji misji była Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polski Związek Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach. W trakcie misji odbyło się spotkanie obu organizacji samorządu gospodarczego z Klubem Polonijnych Przedsiębiorców „Agora”.

 

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert