Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Aten wraz z udziałem w Międzynarodowych Targach Spożywczych Food Expo 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2017-01-31 14:36:02
targi, foodexpo, import, eksport, wymiana handlowa, promocja, stoisko, wphi, polska, grecja

Misja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Aten wraz z udziałem w Międzynarodowych Targach Spożywczych Food Expo 2017, które odbędą się w dniach 18-20 marca 2017 r. w Atenach

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach informuje, że w dniach 18-20 marca 2017, organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorców do Aten w związku z organizacją stoiska narodowego podczas Międzynarodowych Targów FOOD EXPO 2017.

Zakres branżowy targów obejmuje m.in.: artykuły spożywcze, mięso, wyroby mięsne i delikatesowe, produkty mleczne i sery, żywność mrożoną, zboża, rośliny strączkowe, surowce (składniki cukiernicze i piekarnicze) jak i maszyny do przetwarzania żywności i opakowań oraz wyposażenia super marketów (zamrażarki, chłodnie). Na targach FOOD EXPO w 2016 roku prezentowało się ponad 350 wystawców. Targi odwiedziło 80 tys. osób.

we-participate-in-food-expo-2017-huge

Grecja to nie tylko 11 mln ludności, w 2016 roku odwiedziło ten kraj ok. 24 mln turystów. Grecja posiada opartą o import strukturę konsumpcji. W latach 2012-2015 polski eksport do Grecji wzrósł o prawie 47%. Dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. Grecki Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, ze średnia roczna konsumpcja per capita żywności i napojów w Grecji w 2014 roku, wyniosła 2,5 tys. Euro i była wartością znacznie wyższą od średniej konsumpcji w Unii Europejskiej, która wyniosła 1,7 tys. Euro na mieszkańca. Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. Występuje tu niewątpliwy związek z turystyką. Targi FOOD EXPO 2017 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów żywności. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli jest dużym importerem żywności w asortymencie Ho.Re.Ca. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami z Polski. Jest to także szansa dla polskich producentów nowe kontrakty.

 

Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim lub greckim. Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku. Zapraszamy do udziału w targach!

Więcej informacji (w j. angielskim) znajdziecie Państwo pod linkiem:

http://www.foodexpo.gr/

 

Serdecznie zapraszamy do Grecji. Zapraszamy do udziału w misji!

 

Podczas targów odbędzie się posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie

Partnerami WPHI Ateny w organizacji misji jest Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polski Związek Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety na adres: athens@trade.gov.pl do dnia 11 marca 2017 roku.

Ankieta do pobrania pod linkiem:

 

 

Uwaga: Ze względu na ograniczone możliwości stoiska, WPHI Ateny nie dopuszcza instalowania roll-upów. Prosimy o załączenie logotypu firmy (CDR lub JPG w dużej rozdzielczości) w celu wykonania tabliczek informacyjnych

 

Szczegóły misji do Aten:

1. Proponujemy przylot do Aten w piątek 17 marca i powrót we wtorek 21 marca (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).

2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).

3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu sprzętu itp. podczas targów Food Expo oraz spotkań B2B.

 

Program misji do Aten:

18 marca 2017 r. (sobota)

10.00 – 10.30 Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów „FOOD EXPO" w Atenach

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 – 15.30 Posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie.

15.30 - 19.30 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów:

• Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

 

19 marca 2017 r. (niedziela)

10.00 - 16.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

16.00 – 17.00 Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Food Specialities", podczas Międzynarodowych Targów Food Expo w Atenach (Metropolitan Expo Athens). Ramowy program seminarium:

  • Prezentacja „Polska oferta współpracy w zakresie sektora rolno -spożywczego”.
  • Prezentacja poszczególnych firm polskich
  • Nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B
  • Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw.
  • Konferencja prasowa

17.00 – 19.00 Udział w Międzynarodowych Targach Food Expo na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

19.00 – 21.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Polsko – Greckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polskim Związku Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach.

 

20 marca 2017 (poniedziałek)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 - 19.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia (nieodpłatnie):

1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach) i pomoc w zakwaterowaniu w Atenach.

2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży, jakie reprezentują uczestnicy misji.

3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów Food Expo. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.

4. Pomoc w prezentacji firm i ofert w języku greckim na stoisku WPHI Ateny podczas targów Food Expo oraz podczas Seminarium i spotkań B2B.

5. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).

6. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium, konferencji, konferencji prasowych.

7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

8. Promocję firmy (w wersji greckiej) wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

 

Ankieta Uczestnika do pobrania:

https://greece.trade.gov.pl/pl/wphi/Ankiety-WPHI/226832,ankieta-uczestnika-misji-w-zwiazku-z-targami-food-expo-2017-.html

 

 

 

 
Pliki do pobrania

PPEPLPPEPLformularzzgloszeniowyfoodexpo2017
doc | 106 KB
Pobierz