Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza firm polskich na targi HO.RE.CA 2017 w Atenach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2017-01-16 14:03:49
targi, horeca, wphi ateny, promocja, polska, izba,

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2017, które odbędą się w dniach 10-13 lutego 2017 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

horeca

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2017, które odbędą się w dniach 10-13 lutego 2017 r. w Metropolitan Expo w Atenach. Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach. W 2016 roku Targi zgromadziły ok. 550 wystawców i po raz kolejny potwierdziły swój ogromny potencjał i wpływ na specjalistów z branży zakwaterowania i szerszej branży gastronomicznej gromadząc ponad 130 tysięcy menedżerów z ponad 40 tys. firm, jako gości w targach. Frekwencja odwiedzających korzystających z zaproszeń z kodem kreskowym wzrosła o 40% w porównaniu do zeszłego roku.

 

Grecja to nie tylko 11 mln ludności, w 2016 roku odwiedziło ten kraj ok. 24 mln turystów. Grecja posiada opartą o import strukturę konsumpcji. W latach 2012-2015 polski eksport do Grecji wzrósł o prawie 47%. Dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. Grecki Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, ze średnia roczna konsumpcja per capita żywności i napojów w Grecji w 2014 roku, wyniosła 2,5 tys. Euro i była wartością znacznie wyższą od średniej konsumpcji w Unii Europejskiej, która wyniosła 1,7 tys. Euro na mieszkańca. Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. Występuje tu niewątpliwy związek z turystyką, dlatego asortyment HO.RE.CA., dotyczący dostaw żywności, wyposażenia hoteli i restauracji to szansa dla polskiego eksportu.

 

Targi HORECA 2017 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli oraz żywności. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli jest dużym importerem sprzętu i wyposażenia hoteli i restauracji. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami z Polski. Jest to także szansa dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty. Więcej informacji (w j. angielskim) znajdziecie Państwo pod linkiem: www.horecaexpo.gr/?lang=en

 

HORECA Special Events:

  • HORECA Beer & Spirits Show
  • Future Hotel on the Web
  • International Gastronomy Forum
  • HORECA Coffee Events
  • Hotel Build+Design by HORECA
  • Greek Breakfast
  • Hellenic Chefs' Association

 

HORECA 2017 będzie gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego Greckiej Izby Hoteli.

Podczas targów odbędzie się posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie

 

Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim lub greckim. Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku.

 

Partnerami WPHI Ateny w organizacji misji jest Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polski Związek Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji do Grecji.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety na adres: athens@trade.gov.pl do dnia 06 lutego 2017 roku.

Ankieta do pobrania pod linkiem: https://greece.trade.gov.pl/pl/wphi/Ankiety-WPHI/223688,ankieta-uczestnika-misji-w-zwiazku-z-targami-ho-re-ca-2017-.html .

 

Uwaga: Ze względu na ograniczone możliwości stoiska, WPHI Ateny nie dopuszcza instalowania roll-upów. Prosimy o załączenie logotypu firmy (CDR lub JPG w dużej rozdzielczości) w celu wykonania tabliczek informacyjnych.

 

Szczegóły misji do Aten:

1. Proponujemy przylot do Aten w czwartek 09 lutego i powrót we wtorek 14 lutego (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).

2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).

3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu sprzętu itp. podczas targów Ho.Re.Ca. oraz spotkań studyjnych.

 

Program misji do Aten:

10 luty 2017 r. (piątek)

10.00 - 10.30 Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów „HORECA 2017" w Atenach

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 - 20.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

11 luty 2017 r. (sobota)

10.00 -20.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

16.00 – 17.00 Posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie.

19.00 – 21.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Polsko – Greckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polskim Związku Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach.

 

12 luty 2017 r. (niedziela)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 -20.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

13 luty 2017 (poniedziałek)

10.00 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 – 19.00 Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

 

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia:

1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach) i pomoc w zakwaterowaniu w Atenach.

2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży, jakie reprezentują uczestnicy misji.

3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów HORECA. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.

4. Pomoc w prezentacji firm i ofert w języku greckim na stoisku WPHI Ateny podczas targów HORECA oraz podczas wizyt studyjnych.

5. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).

6. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium, konferencji, konferencji prasowych.

7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

8. Promocję firmy wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

NEONLED - Lighting Letters/signs

We are the manufacturer lighting letters, products from PMMA, PCV, PC. Currently, we operate on ...
Polska - Stanisławów Drugi 2020-11-05 Dodał: Łukasz Habierski Media i reklama, Organizacja targów i wydarzeń, Wyposażenie wnętrz, Oświetlenie, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert