Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGrecko – Polski Dzień Biznesu, Grecko - Polskie Targi „2nd Grecka Panorama Exhibition in Warsaw 2016”, powołanie Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej – w dniach 2-4 grudnia 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-12 11:20:54
grecka panorama, targi, współpraca, wymiana handlowa, polska, grecja, impreza targowa

North Event S.A organizator targów 2nd Grecka Panorama Exhibition in Warsaw w ubiegłym roku z sukcesem zrealizowała pierwszą edycję targów. Druga edycja o większym wymiarze, miała miejsce w dniach 03-04.12.2016, na Stadionie Narodowym w Warszawie. W przeddzień targów dniu 02.12.2016, zorganizowano Grecko – Polski Dzień Biznesu, w ramach, którego odbyło się odbyło się Grecko – Polskie Forum Gospodarcze współorganizowane przez Polską Izbę Turystyki oraz spotkania B2B polskich i greckich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą handlową. Głównym celem Grecko – Polskiego Dnia Biznesu było podtrzymanie i wzmocnienie dobrych relacji biznesowych pomiędzy przedstawicielami z Polski i Grecji oraz rozwijanie współpracy pomiędzy sektorem turystyki i handlu

 

IMG7344m

North Event S.A organizator targów 2nd Grecka Panorama Exhibition in Warsaw w ubiegłym roku z sukcesem zrealizowała pierwszą edycję targów. Druga edycja o większym wymiarze, miała miejsce w dniach 03-04.12.2016, na Stadionie Narodowym w Warszawie. W przeddzień targów dniu 02.12.2016, zorganizowano Grecko – Polski Dzień Biznesu, w ramach, którego odbyło się odbyło się Grecko – Polskie Forum Gospodarcze współorganizowane przez Polską Izbę Turystyki oraz spotkania B2B polskich i greckich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą handlową.

DSC01568

Głównym celem Grecko – Polskiego Dnia Biznesu było podtrzymanie i wzmocnienie dobrych relacji biznesowych pomiędzy przedstawicielami z Polski i Grecji oraz rozwijanie współpracy pomiędzy sektorem turystyki i handlu. Przedstawiciele WPHI Ambasady RP w Atenach byli zaangażowani w obsługę grupy polskich przedsiębiorców, którym udzielano bezpośredniej pomocy i merytorycznego wsparcia podczas rozmów biznesowych z partnerami greckimi zainteresowanymi dostawami z Polski. Kierownik WPHI Ateny w wystąpieniu podczas Forum Gospodarczego, zaakcentował notowany od kilku lat stały i wysoki wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją oraz duży wpływ wydarzeń biznesowych na rozwój współpracy gospodarczej. W Forum oraz spotkaniach biznesowych uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli polskich firm.

DSC01529

Grecko - Polskie Targi „2nd Grecka Panorama Exhibition in Warsaw 2016”, jako jedyne tego typu w Polsce, ukierunkowane były na współpracę pomiędzy Grecją i Polską w dziedzinie turystyki, obejmowały także cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). W targach uczestniczyły wszystkie regiony Grecji oraz misja ponad stu greckich przedsiębiorców w dużej części składająca się z właścicieli sieci hoteli oraz importerów związanymi z dostawami do sektora turystycznego. Do współorganizacji wystawy zaangażowano wiele polskich firm. Według szacunków organizatorów targi odwiedziło ponad 20 tys. osób w tym ponad 1 tys. polskich przedsiębiorców. Pracownicy WPHI Ateny udzielali wsparcia polskim przedsiębiorcom podczas rozmów biznesowych oraz delegacjom samorządów w Polsce, zainteresowanych gospodarczą współpracą regionalną z samorządami regionalnymi w Grecji.

Scan20161208102518577001

Grecja posiada ponad 10 tys. hoteli. Niemal całość dostaw towarowych zaopatrzenia i wyposażenia hoteli pochodzi z importu. Asortyment HORCA należy do perspektywicznych branż i towarów dla polskiego eksportu do Grecji i od kilku lat wykazuje stały i wysoki wzrost w wymianie handlowej. Była to doskonała okazja dla polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli oraz dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty.

DSC01548

W trakcie Targów w dniu 3 grudnia, odbyło się Pierwsze Walne Zgromadzenia Założycieli Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej, która powstała dzięki zaangażowaniu WPHI Ambasady RP w Atenach.

Wszystkie wydarzenia były istotnym elementem wpływającym na pogłębienie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Grecją. Organizatorzy oraz WPHI Ateny otrzymali liczne gratulacje. Większość delegatów z Grecji po raz pierwszy odwiedziło Polskę. Podkreślano piękno i silną gospodarkę Polski oraz wskazywano na korzystną dla obu stron wymianę handlową z dużą perspektywą dalszego rozwoju.

DSC01566z