Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Powstała Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-07 11:22:55
izba, współpraca, polska, grecja, relacje, przemysł handel, izba przemysłowo - handlowa

Powstała Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie. Celem Izby jest wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecką oraz ochrona i popieranie polskich interesów gospodarczych w Grecji i greckich interesów gospodarczych w Polsce.

Po zapoznaniu się z wnioskiem Komitetu Założycielskiego o utworzenie dwustronnej Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie oraz opiniami Biura Współpracy z Zagranicą i Radcy Prawnego Zarząd Krajowej Izby Gospodarczej, na posiedzeniu w dniu 24 października 2016 r., zaakceptował wniosek Komitetu Założycielskiego o utworzenie dwustronnej Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie. Celem Izby jest wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecką oraz ochrona i popieranie polskich interesów gospodarczych w Grecji i greckich interesów gospodarczych w Polsce. Członkiem Izby może zostać polski oraz grecki przedsiębiorca oraz mające siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce i Grecji, osoby prawne lub fizyczne jak również nieposiadające osobowości prawnej spółki tych osób utworzone zgodnie z ustawodawstwem Polski i Grecji a także podmioty zagraniczne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn.zm.).

DSC01566z

Pierwsze Walne Założycielskie Zgromadzenie Izby, podczas którego zostały wybrane władze statutowe, odbyło się w dniu 3 grudnia 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas Grecko – Polskich Targów „Grecka Panorama Exhibition in Warsaw 2016”.

 

Zgromadzenie Założycielskie otworzył przedstawiciel Komitetu Założycielskiego Pan Jan Zagajewski. Powitał przybyłych zaproszonych gości oraz przedsiębiorców i oświadczył, iż Walne Zgromadzenie Założycielskie zostało zwołane w celu powołania izby gospodarczej pod nazwą Polsko-Grecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Przedstawił formalne zasady tworzenia takiej organizacji. Przedstawił ideę i cele utworzenia Izby. Stwierdził, że Walne Zgromadzenie Założycielskie jest prawomocne i zdolne do podejmowania uchwał, zgodnie z art. 7 ustawy o organizacjach pracodawców. Udział w spotkaniu wzięło ok. 30 firm polskich i greckich.

DSC01554z

Następnie o wypowiedź zostali poproszeni przedstawiciele dyplomacji ekonomicznej odpowiedzialni za polsko – greckie relacje gospodarcze i handlowe: Pan Mirosław Gojdż, Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach oraz Pan Nicholas Christodoulidis, Radca, Kierownik Wydziału Spraw Gospodarczych i Handlowych Ambasady Republiki Greckiej w Warszawie. W wypowiedziach z radością powitali powołanie dwustronnej izby gospodarczej, wskazali, że inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców obu stron. Podkreślili wielką role, jaką może odegrać izba w rozwoju relacji gospodarczych pomiędzy Polska i Grecją oraz zadeklarowali bliską współpracę w realizacji celów gospodarczych z korzyścią dla obu stron. Pan Radca Christodoulidis pogratulował Panu Radcy Gojdziowi podjęcia inicjatywy utworzenia Izby i jej konsekwentnej realizacji.

Uczestnicy Zgromadzenia zgodnie z porządkiem obrad prowadzonym przez Przewodniczącego Pana Andrzeja Pietkę podjęli jednogłośnie uchwałę o utworzeniu Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz o przyjęciu Statutu Izby. Podczas realizacji następnych punktów porządku obrad wybrano władze statutowe Izy w następującym składzie:

 

Zarząd:

 1. Prezes - Jan Zagajewski
 2. Pierwszy Wiceprezes - Christina Tsiouraki (odpowiedzialna za sprawy Izby w Grecji)
 3. Sekretarz Generalny - Dariusz Kańtoch
 4. Wiceprezes - Georgios Athanasiadis
 5. Wiceprezes - Marta de Chateau
 6. Wiceprezes – Krzysztof Ciebiada
 7. Wiceprezes - Tomasz Pierzchała
 8. Wiceprezes - Stanisław Skrzypek
 9. Wiceprezes- Arkadiusz Wielgosz

 

Sąd Koleżeński:

 1. Prezes - Adrian Nowierski
 2. Sędzia - Janusz Golas
 3. Sędzia - Paweł Pliszka

 

Komisja Rewizyjna:

 1. Przewodnicząca - Barbara Jarosz
 2. Członek - Monika Makówka
 3. Członek – Dariusz Mąkol

 

Walne Zgromadzenie z własnej inicjatywy nadało tytuły Członków Honorowych Izby: Panu Mirosławowi Gojdziowi, Radcy, Kierownikowi Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach oraz Panu Nicholasowi Christodoulidisowi, Radcy, Kierownikowi Wydziału Spraw Gospodarczych i Handlowych Ambasady Republiki Greckiej w Warszawie.

 






Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert