Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach w 81. Międzynarodowych Targach TIF 2016 w Salonikach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-06 14:42:13
tif, targi, targi międzynarodowe, saloniki, thessaloniki, 2016, promocja

Na targach TIF zaprezentowało się ponad 1015 wystawców oraz 18 międzynarodowych uczestników głównie z Cypru, Iranu, Słowacji, Polski, Luksemburga, N. Afryki, Armenii, Indonezji, Urugwaju, Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Indii, Włoch, Tunezji, Egiptu Rosji i Turcji. Równolegle odbywało się szereg imprez towarzszących z zakresu gospodarki, oświaty i kultury.

IMG4270

W dniach 12- 18 września br. w Thessaloniki International Exhibition & Congress Center odbyły się 81. Międzynarodowe Targi Salonickie TIF 2016. Od roku 1926 targi te organizowane są corocznie, w tym roku świętując okrągłą 90-letnią rocznicę swojego istnienia. Organizatorem wystawy jest posiadająca wieloletnie doświadczenie firma, Helexpo S.A. 81. Międzynarodowe Targi Salonickie odbyły się pod auspicjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Rekonstrukcji Administracyjnej, Ministerstwa Kultury, Edukacji i Spraw Religijnych oraz Gminy Saloniki, przy jednoczesnym wsparciu prawie wszystkich znaczących organizacji gospodarczych Grecji. Pomimo nadal trudnych warunków dla przedsiębiorczości i gospodarki Grecji targi „TIF – Thesaloniki International Fair w Salonikach odniosły duży sukces. Uroczystego otwarcia Targów dokonał premier Grecji, Aleksis Tsipras.

IMG4360

 

Tegoroczna impreza była największą w ciągu ostatnich pięciu lat zarówno na poziomie wystawców jak i powierzchni wystawienniczej. Zaprezentowało się ponad 1015 wystawców oraz 18 międzynarodowych uczestników głównie z Cypru, Iranu, Słowacji, Polski, Luksemburga, N. Afryki, Armenii, Indonezji, Urugwaju, Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Indii, Włoch, Tunezji, Egiptu Rosji i Turcji. Równolegle odbywało się szereg imprez towarzszących z zakresu gospodarki, oświaty i kultury. 81. Międzynarodowe Targi Salonickie udowodniły, że międzynarodowy prestiż i handlowa efektywność targów stanowi duży potencjał w historycznie i geografcznie jednolitym obszarze gospodarczym na Bałkanach, strefy Morza Czarnego i wschodniej części Morza Śródziemnego.

Targi odwiedziło ponad 300 tys. osób. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zajmował stoisko nr 1 w pawilonie nr 16, o powierzchni 12 m2. Stoisko znajdowało się w dobrym punkcie pierwszego rzędu w sąsiedztwie instytucji międzynarodowych głównie ambasad. Na stoisku WPHI gościli przedstawiciele frm polskich: Cerrad Sp. Zo.o; Klinkier Przysucha SA. Na targach prezentowany był asortyment polskich przdsiębiorstw: HAJDUK Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp.z o.o.Sp.K.; HITZE SP. Z O. O; Kratki.pl Marek Bal; Porcelana Krzysztof Sp. z o.o.i Aquafilter Europe Ltd.

IMG4347

Na stoisku WPHI prowadzono rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z polskimi frmami eksportowymi oraz prezentowano materiały i opracowania związane z tematyką targów otrzymane z Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Rozprowadzano także wydawnictwa własne m.in. ulotkę o WPHI, broszurę MADE IN POLAND (w języku greckim), Specjalności Eksportowe Polski. Podczas targów pracownicy WPHI prowadzili rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z polskimi frmami eksportowymi oraz przedstawiali ofertę frm polskich. Greccy przedsiębiorcy wykazywali duże zainteresowanie produktami z Polski. Przeprowadzono wiele rozmów z greckimi przedsiębiorcami!

142255626964680505117545491420754093193297n