Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDwadzieścia jeden stoisk informacyjnych firm polskich sektora morskiego na Międzynarodowych Targach Posidonia 2016 w Atenach.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-06-14 09:54:16
żegluga, targi, branża morska, stocznie, jachty

W tym roku przedstawiciele 21 polskich firm prezentowali swój potencjał na własnych stoiskach informacyjnych.

 

- Osiągnęliśmy znaczący sukces, udało się nawiązać kontakty z armatorami, nie tylko greckimi, które przełożą się na konkretne kontrakty - stwierdzają uczestnicy Międzynarodowych Targów Posidonia 2016, które odbywały się w dniach 06-10 czerwca 2016 w Metropolitan Expo w Atenach.

Międzynarodowe Targi Posidonia w Atenach należą do największych imprez targowych przemysłu morskiego w Europie. Odbywają się, co dwa lata. Zakres branżowy targów obejmuje żeglugę, przemysł okrętowy, sprzęt motorowodny, wyposażenie i oprzyrządowanie statków. Na targach prezentują się stocznie, stocznie remontowe oraz firmy działające w sektorze morskim. Edycja 2016, była największą w 50 letniej historii targów. Zgromadziła 1860 wystawców z ponad 100 krajów. Zorganizowano ponad 40 konferencji i seminariów, targi odwiedziło ponad 20 tys. firm wizytujących. Odnotowano 15 proc. wzrost w stosunku do 2014 roku. Uroczystego otwarcia targów dokonał Alexis Tsipras Premier Republiki Greckiej wraz z delegacją rządową. Premier Tsipras w przemówieniu podziękował przedsiębiorcom za udział w targach, wyraził wielkie zadowolenie ze znaczącego wzrostu uczestników oraz podkreślił, że jest wielkim zwolennikiem rozwoju sektora morskiego i głęboko wierzy w pogłębienie współpracy z greckim przemysłem morskim, dysponującym największą flotą na świecie.

W tym roku przedstawiciele 21 polskich firm prezentowało swój potencjał na własnych stoiskach informacyjnych. W targach uczestniczyła także misja polskich firm, z których część nie posiadała własnego stoiska. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach obsługiwał polskich przedsiębiorców, organizował spotkania B2B oraz wizyty studyjne w greckich przedsiębiorstwach.

Na własnych stanowiskach informacyjnych prezentowane były oferty następujących firm polskich: BALTIC SPARES SERVICE LTD., BALTIC TRANSPORT JOURNAL, BALTYARD LTD., BOHAMET LTD., BOTA TECHNIK LTD., H. CEGIELSKI - POZNAN SA, ENAMOR LTD, GRYFIA SHIPYARD S.A., MARS SHIPYARDS & OFFSHORE S.A., MORSKA STOCZNIA REMONTOWA GRYFIA S.A., MSR GRYFIA S.A., NAUTA SHIPREPAIR YARD S.A., NAVAL SHIPYARD GDYNIA S.A., NAVIKON ENGINEERING LTD., NAVIKON SHIP REPAIR YARD LTD., REMONTOWA GROUP S.A., REMONTOWA S.A., SEPARATOR SPARES INTERNATIONAL LTD., TOWIMOR S.A., TURBO POLAND LTD., WSK - INTERNATIONAL LTD. Targi wizytowały firmy: CLEANWATER LTD., ECO PH LTD., OLIMPIA ELECTRONICS POLSKA LTD.

Wszyscy przedstawiciele firm polskich wyrazili przekonanie, ze uczestnictwo w targach przyniesie konkretne efekty w postaci nowych kontraktów. Zapowiedziano kontynuację i zdynamizowanie działań, które będą realizowane wspólnie z WPHI Ambasady RP w Atenach. Określono sposób i formę dalszej współpracy. Coraz więcej statków greckich jest remontowanych w polskich stoczniach, zwiększa się sprzedaż części, urządzeń i elementów wyposażenia. Polski eksport do Grecji w 2015 roku w dziale SN: Statki Pasażerskie, Towarowe, Promy wyniósł 122,4 mln Euro i wzrósł o 357 proc., w stosunku do 2014 roku (34,3 mln Euro).