Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBardzo dobry wynik w wymianie handlowej Polska-Grecja w I kwartale 2016. Polski eksport do Grecji w górę o 40,0%!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2016-05-20 12:15:31
aktualności, handel, eksport, import, wymiana handlowa, grecja, polska

Konsekwentnie utrzymują się dobre wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją, pomimo wprowadzenia przez rząd grecki drastycznego środka w postaci kontroli przepływu kapitału, który ogranicza działalność przedsiębiorstw zajmujących się importem. Według danych polskiego systemu Insigos prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju w miesiącach styczeń-marzec 2016 ponownie odnotowano rekordowy wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją.

exportimportgrowth

Konsekwentnie utrzymują się dobre wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją, pomimo wprowadzenia przez rząd grecki drastycznego środka w postaci kontroli przepływu kapitału, który ogranicza działalność przedsiębiorstw zajmujących się importem.

 

Według danych polskiego systemu Insigos prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju w miesiącach styczeń-marzec 2016 ponownie odnotowano rekordowy wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją. Obroty handlowe przekroczyły 337,9 mln euro, co oznacza, że nastąpił wzrost o 19,0% w porównaniu z analogicznym okresem z roku 2015 (283,9 mln Euro).

 

Bardzo dobry wynik w I kwartale 2016 r., odnotował polski eksport do Grecji, który wyniósł 209,7 mln Euro, czyli wzrósł o 40,0% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (150,2 mln Euro). Polski import z Grecji, wyniósł 128,1 mln Euro i spadł o 4,0% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (133,7 mln Euro).

 

Zarówno dane polskie i greckie dotyczące wymiany handlowej w ostatnich trzech latach wskazują na tendencję stałego wzrostu we współpracy gospodarczej między Polską i Grecją. Nastąpił wzrost wzajemnej wymiany handlowej. Mocno wzrósł polski eksport. Jednak kryzys pomiędzy Grecją i UE, który skutkuje obowiązującą od 1 lipca 2015 kontrolą przepływu kapitału mocno ogranicza grecki import. Dlatego, pomimo rekordowych wyników polskiego eksportu do Grecji, należy wskazać, że wydarzenia polityczne w Grecji znacznie ograniczyły wzrost, który mógłby być jeszcze większy.

 

Dane za okres styczeń-marzec 2016,

System Insigos,

Ministerstwo Rozwoju


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert