Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBardzo dobry wynik w wymianie handlowej Polska-Grecja w I kwartale 2016. Polski eksport do Grecji w górę o 40,0%!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2016-05-20 12:15:31
aktualności, handel, eksport, import, wymiana handlowa, grecja, polska

Konsekwentnie utrzymują się dobre wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją, pomimo wprowadzenia przez rząd grecki drastycznego środka w postaci kontroli przepływu kapitału, który ogranicza działalność przedsiębiorstw zajmujących się importem. Według danych polskiego systemu Insigos prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w miesiącach styczeń-marzec 2016 ponownie odnotowano rekordowy wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją.

exportimportgrowth

Konsekwentnie utrzymują się dobre wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją, pomimo wprowadzenia przez rząd grecki drastycznego środka w postaci kontroli przepływu kapitału, który ogranicza działalność przedsiębiorstw zajmujących się importem.

 

Według danych polskiego systemu Insigos prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w miesiącach styczeń-marzec 2016 ponownie odnotowano rekordowy wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją. Obroty handlowe przekroczyły 337,9 mln euro, co oznacza, że nastąpił wzrost o 19,0% w porównaniu z analogicznym okresem z roku 2015 (283,9 mln Euro).

 

Bardzo dobry wynik w I kwartale 2016 r., odnotował polski eksport do Grecji, który wyniósł 209,7 mln Euro, czyli wzrósł o 40,0% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (150,2 mln Euro). Polski import z Grecji, wyniósł 128,1 mln Euro i spadł o 4,0% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (133,7 mln Euro).

 

Zarówno dane polskie i greckie dotyczące wymiany handlowej w ostatnich trzech latach wskazują na tendencję stałego wzrostu we współpracy gospodarczej między Polską i Grecją. Nastąpił wzrost wzajemnej wymiany handlowej. Mocno wzrósł polski eksport. Jednak kryzys pomiędzy Grecją i UE, który skutkuje obowiązującą od 1 lipca 2015 kontrolą przepływu kapitału mocno ogranicza grecki import. Dlatego, pomimo rekordowych wyników polskiego eksportu do Grecji, należy wskazać, że wydarzenia polityczne w Grecji znacznie ograniczyły wzrost, który mógłby być jeszcze większy.

 

Dane za okres styczeń-marzec 2016,

System Insigos,

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Kominki - sprzedaż, montaż

Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i instalacji kominków nowoczesnych i klasycznych. ...
Polska - CZELADŹ 2020-11-12 Dodał: Mariusz Godzic Handel, Budownictwo, Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert