Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezentacja Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach „Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – Aktywizacja Gospodarcza Polonii w Grecji”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-04-26 09:39:57
seminarium, start-up, prezentacja,

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach w dniu 21.04.2016 r. w Ambasadzie RP w Atenach, zorganizował prezentację „Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – Aktywizacja Gospodarcza Polonii w Grecji”. Prezentacja skierowana była do polonijnych przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Podczas spotkania Pan Mirosław Gojdź, Kierownik WPHI zaprezentował główne założenia Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz jego potencjalny wpływ na grecki rynek żeglugi morskiej w kontekście aktywizacji przemysłu okrętowego w Polsce.

DSC0041p

 

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach w dniu 21.04.2016 roku w Ambasadzie RP w Atenach, zorganizował prezentację pt. „Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – Aktywizacja Gospodarcza Polonii w Grecji”. Prezentacja skierowana była do polonijnych przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Podczas spotkania Pan Mirosław Gojdź, Kierownik WPHI zaprezentował główne założenia Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz jego potencjalny wpływ na grecki rynek żeglugi morskiej w kontekście aktywizacji przemysłu okrętowego w Polsce. Przedstawiano także wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją za 2015 rok oraz dalsze perspektywy ich rozwoju. W zakresie aktywizacji gospodarczej Polonii w Grecji zaprezentowano opracowanie WPHI Ateny „Start Up - Greece” oraz możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego na realizację zadania aktywizacji gospodarczej polonii w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą”. Omówiono także działania WPHI Ateny na rzecz powołania Polsko – Greckiej Izby Gospodarczej.

W spotkaniu udział wzięło ponad 30 polonijnych przedsiębiorców. Prezentacja została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Podkreślano praktyczną wartość uzyskanych informacji.


Po zakończeniu prezentacji odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne, w którym uczestniczyła Pani Anna Barbarzak Ambasador RP w Grecji oraz Pan Wojciech Flera, Konsul RP w Grecji. Pani Ambasador w swoim wystąpieniu podkreśliła szczególną rolę aktywnej gospodarczo Polonii w promocji polskiej gospodarki oraz w działaniach na rzecz wzrostu polskiego eksportu i rozwijaniu polsko – greckiej współpracy gospodarczej. Z uwagi na fakt, iż katolicy w Grecji obchodzą Święta Wielkanocne wspólnie z prawosławnymi Grekami, Pani Ambasador złożyła  również życzenia świąteczne uczestnikom spotkania oraz ich rodzinom.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Kominki - sprzedaż, montaż

Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i instalacji kominków nowoczesnych i klasycznych. ...
Polska - CZELADŹ 2020-11-12 Dodał: Mariusz Godzic Handel, Budownictwo, Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert