Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza polskich przedsiębiorców do Grecji - Ateny i Zakintos w dniach 22–26 maja 2016 r., wraz z udziałem na stoisku informacyjnym WPHI Ateny podczas uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-05-04 14:43:06
misja, zakynthos, ateny, współpraca gospodarcza, grecja, polska

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą polskich przedsiębiorców z sektora rolno–spożywczego, branży meblowej oraz asortymentu Ho.Re.Ca do Grecji - Ateny i Zakintos w dniach 23-26.05.2016 r., wraz z udziałem na stoisku informacyjnym WPHI Ateny podczas uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w Atenach.

misja

 

Dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. W latach 2013-2015 polski eksport do Grecji wzrósł o prawie 40%.

Grecki Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, ze średnia roczna konsumpcja per capita żywności i napojów w Grecji w 2014 roku, wyniosła 2,5 tys. Euro i była wartością znacznie wyższą od średniej konsumpcji w Unii Europejskiej, która wyniosła 1,7 tys. Euro na mieszkańca. Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. Występuje tu niewątpliwy związek z turystyką, dlatego asortyment HO.RE.CA., dotyczący wyposażenia hoteli i restauracji to szansa dla polskiego eksportu. Grecja posiada 40 tys. obiektów zakwaterowania, 6.5 tys. firm; importerów i dystrybutorów, 4 tys. oddziałów w posiadaniu 30 sieci supermarketów, 4,5 tys. pojedynczych supermarketów, 30 tys. minimarketów, 65 tys. firm cateringowych, 25 tys. lokali gastronomicznych Snack Cafe. Prognozy są bardzo optymistyczne. Liczba przyjazdów turystycznych w Grecji w 2015 przekroczyła 24 mln, natomiast szacunki na 2016 rok przewidują przyjazd ponad 28 mln turystów.

 

Dynamicznie rozwijająca się współpracą WPHI Ateny z władzami regionalnymi, organizacjami wspierającymi biznes, firmami importującymi żywność oraz branżą hotelarską na wyspie Zakintos, stwarza możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych dla producentów żywności, mebli i wyposażenia hoteli. Misja gospodarcza skierowana jest do firm, które chcą nawiązać relacje biznesowe związane z modernizacją hoteli, wymianą wyposażenia i kontraktowania dostaw żywności. Zakintos może być ważnym partnerem gospodarczym dla polskich dostawców, jest jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych w Grecji. Corocznie odwiedzana jest przez 800 tys. turystów w tym ok. 100 tys. Polaków. Niemal całość dostaw towarowych zaopatrzenia i wyposażenia hoteli pochodzi z importu. Udział w misji, będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych z importerami z Zakintos, którzy nie współpracowali dotychczas z Polską. Dzięki doskonałej współpracy WPHI Ateny z Izbą Przemysłowo – Handlową na Zakintos, władze Izby oraz Zrzeszenie Hotelarzy Krety, zadeklarowali daleko idąca pomoc w organizacji spotkań B2B, także w ich siedzibach oraz w wybranych przedsiębiorstwach greckich.

 

Stoisko informacyjne WPHI Ateny „Promocja Polskich Specjalności Eksportowych” podczas uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja, będzie zlokalizowane w Pałacu Zappio w Ogrodach Królewskich, w miejscu głównych obchodów uroczystości organizowanych przez Ambasadę RP w Atenach. W uroczystościach uczestniczyć będzie ok. 200 przedstawicieli biznesu greckiego. Polscy przedsiębiorcy spotkają się m.in. z przedstawicielami greckich sieci handlowych, super marketów, hurtowni i dystrybutorami. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie polską ofertą.

 

Szczegóły misji:

 1. Przylot do Aten w dniu 22-23 maja i powrót 26 maja (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).
 2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia i transportu (ceny hoteli na Zakintos i w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższających normy delegacyjnej).
 3. WPHI Ambasady RP w Atenach partycypują w kosztach związanych z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, itp.

 

Program ramowy misji:

 

23 maja 2016 r. (poniedziałek)

 • Przylot delegacji do Aten (22 lub 23 maja)
 • Zakwaterowanie
 • Spotkania z przedsiębiorcami greckimi na Stoisku Informacyjnym WPHI Ateny „Promocja Polskich Specjalności Eksportowych” podczas uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja w Ogrodach Królewskich w Atenach

24 maja 2016 r. (wtorek)

 • Wyjazd delegacji z Aten do Zakintos (droga lądowa i przeprawa promem)
 • Spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo-Handlowej Zakintos. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

25 maja 2016 r. (środa)

 • Spotkania z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Związku Hotelarzy Zakintos. Prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.
 • Wizyty studyjne w greckich przedsiębiorstwach.
 • Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Food Specialities”, dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas. Prezentacja poszczególnych firm polskich, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

26 maja 2016 (czwartek)

 • Wykwaterowanie
 • Powrót delegacji do Aten
 • Wylot do Polski

 

Ponadto, WPHI Ambasady RP w Atenach zapewnia:

 

 1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach).
 2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży
 3. Pomoc w prezentacji firm i ofert na stoisku WPHI Ateny, w trakcie seminarium oraz spotkań B2B.
 4. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).
 5. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji /konferencji/konferencji prasowych.
 6. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych. Przygotowanie list potencjalnych partnerów.
 7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.
 8. Promocję firmy (w wersji greckiej) wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

 

Uwaga: Program może ulec niewielkiej modyfikacji. Równolegle ze spotkaniami przedstawicieli biznesu odbywać się będą spotkania Ambasadora RP w Atenach, polskich samorządowych władz regionalnych oraz izb gospodarczych z władzami Zakintos i Regionu Wysp Jońskich związane z podpisaniem umowy o współpracy regionalnej.

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nurkowanie Zachodniopomorskie

riorytet naszych działań stanowi bezpieczne nurkowanie. Główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Kurs nurkowania cena

Prowadzimy kursy nurkowania w systemie opartym o programy Polskiej Federacji IDF. Dzięki temu szk...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Sklep nurkowy Szczecin

Nasze kursy nurkowania obejmują każdy stopień nurkowy. Ta umiejętność przydaje się na całym świec...
Polska - SZCZECIN 2021-12-05 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert