Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium tematyczne: „Polska – Twój Partner” oraz spotkania z biznesem Regionu Tesalia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-03-24 09:37:58
v4, współpraca regionalna, regiony, grecja, polska,

W dniu 8 marca 2016 r. w siedzibie Izby Handlowo-Przemysłowej Larissa obejmującej Region Tesalia odbyło się seminarium przedstawicieli krajów Grupy Wyszehradzkiej, w którym uczestniczył Zarząd Izby z prezesem Dimitriosem Adamem oraz przedstawiciele firm greckich.

v4

W dniu 8 marca 2016 r. w siedzibie Izby Handlowo-Przemysłowej Larissa obejmującej Region Tesalia odbyło się seminarium przedstawicieli krajów Grupy Wyszehradzkiej, w którym uczestniczył Zarząd Izby z prezesem Dimitriosem Adamem oraz przedstawiciele firm greckich. Seminarium pt. „Możliwości współpracy gospodarczej z członkami Grupy Wyszehradzkiej”, było profesjonalnie zorganizowane i stanowiło doskonały grunt do nawiązania owocnej współpracy handlowej pomiędzy Polską i Grecją. W seminarium uczestniczyło ok 80 osób. Podczas seminarium Mirosław Gojdź, kierownik WPHI przedstawił prognozę rozwoju relacji handlowych pomiędzy Polską i Grecją natomiast Matrta Szajbel specjalista ds. promocji eksportu przedstawiła prezentację „Polska Twój Partner”, w wystąpieniach ujęto sytuację gospodarczą Polski, instrumenty dotyczące zachęt inwestycyjnych, stan i perspektywy rozwoju handlu z Grecją, polskie specjalności eksportowe. Podkreślono znaczący wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją. Po zakończeniu seminarium odbyły się spotkania biznesowe. Seminarium służyło promocji gospodarczej Polski i jej osiągnięć. Wystąpienie przedstawicieli WPHI Ambasady RP w Atenach było bardzo dobrze przyjęte. Podczas rozmów B2B z przedsiębiorcami greckimi określono możliwe obszary współpracy oraz zapowiedziano zdynamizowanie działań związanych z kojarzeniem partnerów biznesowych. Relacja z seminarium ukazała się w mediach lokalnych.