Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStoisko informacyjne na oraz misja gospodarcza polskich przedsiębiorców na Międzynarodowych Targach ATHENS FASHION TRADE SHOW

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-09-27 11:33:05
targi, grecja, moda, kosmetyki, promocja

Stoisko informacyjne na oraz misja gospodarcza polskich przedsiębiorców na Międzynarodowych Targach FEMMINA PRET-A-PORTER - ATHENS FASHION TRADE SHOW, w dniach 29.01 - 01.02.2016 r., w Metropolitan Expo Centre w Atenach.

Organizacja stoiska informacyjnego była kontynuacją gali promocyjnej, seminarium oraz misji gospodarczej polskich przedsiębiorców zorganizowanych przez Ambasadę RP w Atenach. Gala promocyjna: "Poland. Where the unbelievable happens”, która odbyła się w dniu 10 grudnia 2015, prezentowała osiągnięcia polskiej gospodarki, nauki i kultury. W programie wydarzenia znalazły się m. in. pokaz najnowszych kolekcji polskich projektantów mody – w tym reprezentujących Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi pracowników akademickich i studentów Wydziału Tkaniny i Ubioru, Fashion Week w Łodzi, Bialcon oraz polskich producentów odzieży zrzeszonych w ramach grupy PtakModa. Spotkanie poprowadził polski dziennikarz, autor wielu reportaży poświęconych Grecji, Dionisios Sturis oraz Dyrektor Zarządzająca Fashion Week w Łodzi Magdalena Christofi.

FEMMINA pert-a-porter to największe na Bałkanach targi mody prezentujące produkty takie jak odzież, obuwie, bieliznę, akcesoria i biżuterię. Polskie firmy uczestniczące w misji do Aten oraz polonijni przedstawiciele polskich firm odzieżowych, kosmetycznych i meblowych miały okazję prezentacji swojej oferty eksportowej. Na stoisku WPHI Ambasady RP w Atenach (nr B28, paw.1) prowadzono rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską oraz prezentowano materiały wydawnictwa własne: Ulotka o działaniach WPHI Ateny, broszura o polskich specjalnościach eksportowych, broszura o Polsce. Na stoisku swoją ofertę prezentowały firmy i projektanci polscy między innymi: P.P.H. WERA Sp.J; Eurosofa Sp. z o.o; Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Świnie.org; Bialcon; E. Zwolińska oraz firmy branży kosmetycznej: Dax Cosmetics; V.LABORATORIES Sp. z o.o. Sp.k. i inne.

Pani Anna Barbarzak Ambasador RP w Grecji zaangażowała w organizację przedsięwzięcia wszystkie wydziały Ambasady RP w Atenach. Dzięki zespołowej pracy polska oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stoisko odwiedzili przedstawiciele organizatorów, samorządu gospodarczego, mediów, społeczności polonijnej oraz greckich firm z branży kosmetycznej i odzieżowej. Greccy przedsiębiorcy wykazali duże zainteresowanie polską ofertą. Nawiązano liczne, bardzo obiecujące, kontakty handlowe.

W ramach programu dla uczestniczących w misji polskich przedsiębiorców w dniu 01.02.br. odbyło się w siedzibie WPHI Ateny seminarium, poświęcone możliwościom i uwarunkowaniom współpracy z partnerami greckimi.

Dzięki swojemu wielowymiarowemu charakterowi, wydarzenie przyczyniło się do umocnienia wizerunku Polski za granicą, jako kraju nowoczesnego, kreatywnego i przyjaznego dla zagranicznych inwestycji. Było także okazją do rozwoju kontaktów gospodarczych z partnerami greckimi, polskich eksporterów odzieży oraz kosmetyków.