Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium „Dostęp do rynku greckiego – możliwości współpracy z Polonią”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-09-27 13:55:32
grecja, greece, wphi, seminarium

Dnia 16 marca br. w ramach misji gospodarczej zorganizowanej w siedzibie WPHI przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Atenach odbyło się seminarium pt. “Dostęp do rynku greckiego - możliwości współpracy z Polonią” poświecone synergii w działaniach biznesowych pomiędzy Polską a Grecją ze szczególnym uwzglednieniem roli środowiska polonijnego.

W seminarium uczestniczyli przedstawiciele handlowi greckich i polskich przedsiębiorstw oraz misja gospodarcza polskich firm. Istotnym elementem spotkania był udział reprezentantów stowarzyszeń polonijnych aktywnie działajacych na terenie Grecji - Klubu Polonijnych Przedsiebiorców „Agora” i Stowarzyszenia Polsko - Greckich Inicjatyw Kulturalnych i Gospodarczych „Egida”. Głównym celem seminarium, było przedstawienie korzyści wypływających ze współpracy gospodaczej poprzez udział polonijnego środowiska biznesowego w Grecji. Podkreślony został fakt, iż w ostatnich latach odnotowano znaczący wzrost w wymianie handlowej pomiedzy Polską a Grecją, dzięki któremu otwieraja się nowe szanse dla rozwoju polskich inwestycji. Określone zostały obszary obustronnej współpracy gospodarczej. Zaznaczono (w oparciu o dane Greckiego Urzedu Statystycznego ELSTAT) iż Polska jest jedym z częściej wybieranych rynków przez greckich importerów. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jakie branże handlowe maja największą szansę odnieść sukces na rynku greckim jak i w jaki sposób pozyskać informacje na temat lokalnych partnerów handlowych. WPHI Ateny zapowiedziało zdecydowane zdynamizowanie działań związanych z kojarzeniem partnerów biznesowych oraz promocję polskich eksportowych produktów flagowych poprzez organizację misji samorządowo - gospodarczych i uczestnictwo w najwiekszych imprezach targowych na terenie Grecji. WPHI Ateny zobowiązało się do udziału w konferencjach, sympozjach i seminariach, które będą miały na celu przybliżenie polskich produktów eksportowych greckiemu partnerowi. Uczestnikom seminarium zaprezentowana została kampania pt. „Made in Poland-czas polskiej marki” opracowana przez Ministerstwo Gospodarki promujaca polskie produkty o szczególnym potencjale eksportowym. Podczas dyskusji przedstawiciele obu stron zgodnie przyznali wiodącą rolę WPHI w nawiązywaniu stosunków handlowych pomiędzy państwami.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!