.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział przedstawiciela WPHI na targach HO.RE.CA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-09-27 13:56:03
grecja, greece, wphi, targi

Kierownik WPHI Ateny Mirosław Gojdź wizytował Międzynarodowe Targi HO.RE.CA 2014 odbywające się w dniach 7 - 10 lutego 2014 w Metropolitan Expo w Atenach.

Targi obejmowały cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Targi zgromadziły ok 520 wystawców i 200 tys. odwiedzających. Oficjalnego otwarcia targów dokonała Pani Olga Kefalogianni Minister Turystyki Republiki Greckiej. W rozmowie z Mirosławem Gojdziem wyraziła zadowolenie z rozwijającej się współpracy handlowej i turystycznej pomiędzy Polską i Grecją. Podczas HO.RE.CA. odbyło się 7 Międzynarodowe Forum Gastronomiczne 2014. W ramach Forum zorganizowano międzynarodowy pokaz dań tradycyjnych z wielu krajów świata. Potrawy musiały zawierać, co najmniej dwa składniki pochodzące z Grecji. Polskę reprezentował zespół kucharzy pod kierownictwem Theofilosa Vafidisa. Kierownik WPHI Ateny prowadził rozmowy z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską. Udział w targach był także doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami firm, które przy pomocy WPHI Ateny nawiązały kontakty handlowe z Polską po targach HO.RE.CA. 2013. Greccy przedsiębiorcy wysoko ocenili jakość polskich produktów. Nie zgłoszono problemów we współpracy z partnerami w Polsce Przedstawiciel WPHI Ateny rzeprowadził ponad 100 rozmów. Greccy przedsiębiorcy wykazywali duże zainteresowanie produktami z Polski. Na karty chcących podjąć współpracę z polskimi producentami wpisało się 35 przedsiębiorców. Jest to szansa na nowe kontrakty dla polskich eksporterów.