Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium WPHI Ateny "Polska - Twój Partner"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2015-12-09 14:38:07
aktualności, prezentacja, seminarium, promocja

W dniu 27 listopada 2015 roku Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach zorganizował prezentację „Polska Twój Partner” wraz ze stoiskiem informacyjnym i spotkaniem przedstawicieli biznesu greckiego i przedstawicieli firm polskich w Grecji, które odbyło się na terenie centrum ZAFIRO – sala wystawowa w Atenach.

W dniu 27 listopada 2015 roku Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach zorganizował prezentację „Polska Twój Partner” wraz ze stoiskiem informacyjnym i spotkaniem przedstawicieli biznesu greckiego i przedstawicieli firm polskich w Grecji, które odbyło się na terenie centrum ZAFIRO – sala wystawowa w Atenach.

 

Ramowy program spotkania obejmował:.

Wystąpienie otwierające: Mirosław Gojdź, Kierownik Wydziału Handlu I Inwestycji Ambasady RP w Atenach.

Wystąpienie: Pani Anna Barbarzak, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji

Występ “Polskie Tańce Narodowe” - Zespół Taneczny z Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

 

Możliwości nawiązania współpracy gospodarczej:

Prezentacja „Polska Twój Partner” - Pani Marta Szajbel, Specjalista ds. Promocji Eksportu, Pan Andrzej Szostek, Specjalista ds. Promocji Inwestycji, WPHI Ambasady RP w Atenach.

"Polski Sektor Rolno – Spożywczy, Szanse Współpracy dla Firm Greckich” - Dr. Christos Constanti-Zarifi, Specjalista ds. komunikacji w dyplomacji ekonomicznej.

„Polsko - Grecka Współpraca Gospodarcza” - Pan Pantelis Giannoulis, Pierwszy Radca ds. ekonomicznych i handlowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Atenach.

Networking & Prezentacja i degustacja polskich produktów i potraw.

 

Prezentacja zgromadziła ponad 130 uczestników w tym licznych przedstawicieli biznesu greckiego i przedstawicieli firm polskich w Grecji, środowisk biznesowych wspierających przedsiębiorców, agencji rządowych i parlamentarnych, przedstawicieli ministerstw, korpusu dyplomatycznego oraz przedsiębiorców z Grecji.

Spotkanie prowadziła Pani Barbara Jarosz, przedsiębiorca polonijny. Wystąpienie inauguracyjne wygłosił Pan Mirosław Gojdź, Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach, który podziękował uczestnikom i organizatorom za przybycie. W wystąpieniu podkreślił najwyższy w historii wymiar wartości transakcji handlowych między obydwoma krajami, doskonałe relacje biznesowe pomiędzy greckimi i polskimi przedsiębiorcami oraz wyraził przekonanie na szybkie wyjście z Grecji z kryzysu i dalszy wzrost obrotów handlowych.

Następnie miało miejsce wystąpienie Pani Anna Barbarzak, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji, w którym zapowiedziała dynamizację działań w zakresie rozwoju gospodarczej współpracy regionalnej oraz wsparcie inicjatyw rozwijających relacje gospodarcze.

W przerwie odbył się wspaniały pokaz polskich tańców narodowych w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach. Zarówno przybycie polskich dzieci ubranych w krakowskie stroje na imprezy promocji polskiej żywności oraz pokaz polskich tańców wzbudził ogromne zainteresowanie i był gorąco oklaskiwany

 

W części seminaryjnej Pani Marta Szajbel , Specjalista ds. Promocji Eksportu przedstawiła prezentację „Polska Twój Partner”, ukazującą potencjał gospodarczy Polski, główne branże ekspertowe oraz wyniki wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją. Zaznaczyła, że Polska zainteresowana jest nawiązaniem długotrwałych relacji biznesowych i może być perspektywicznym partnerem Grecji w zakresie wymiany handlowej. Natomiast Pan Andrzej Szostek, Specjalista ds. Promocji Inwestycji, WPHI Ambasady RP w Atenach przedstawił oferty inwestycyjne Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz warunki inwestycyjne w Polsce.

Następnie miało miejsce wystąpienie Pana Pantelisa Giannoulisa, Pierwszyego Radcy ds. Ekonomicznych i Handlowych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Atenach, który na bazie doświadczeń podczas pełnienia funkcji Radcy Handlowego Ambasady Greckiej w Warszawie scharakteryzował polsko - grecką współpracę gospodarczą i perspektywy rozwoju. Jednocześnie zadeklarował wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Atenach we wszystkich sprawach dotyczących rozwoju wymiany handlowej pomiędzy Polską i Grecją.

Wystąpienie zamykające wygłosił Pan dr Christos Constanti-Zarifi, Specjalista ds. Komunikacji w Dyplomacji Ekonomicznej, greckich organizacji wspierających biznes. W wystąpieniu podkreślił przyjacielskie relacje pomiędzy Grecją i Polską, potencjał gospodarczy Polski oraz przedstawił perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej w sektorze rolno - spożywczym, jako szanse do współpracy dla firm greckich.

 

Po części seminaryjnej odbyła się prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw na stoisku informacyjnym WPHI Ambasady RP w Atenach. Na stoisku prezentowane były materiały promocyjne otrzymane z Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Gospodarki. Prowadzone były także spotkania biznesowe. Uczestnicy uznali wydarzenie za zorganizowane z dużym sukcesem, nawiązano wiele cennych kontaktów gospodarczych.

Organizatorzy otrzymali liczne gratulacje.