Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Aten. Sukces polskiej oferty na targach MEAT DAYS & DAIRY EXPO 2015.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-06 14:47:21
aktualności, misja, targi

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach dniach 7-8 listopada 2015 roku w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału” zorganizował stoisko informacyjne podczas Międzynarodowych Targów Meat Days 2015. Targi przeznaczone były do konkretnych potrzeb przedsiębiorców i handlowców branży mięsnej.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach dniach 7-8 listopada 2015 roku w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału” zorganizował stoisko informacyjne podczas Międzynarodowych Targów Meat Days 2015. Targi przeznaczone były do konkretnych potrzeb przedsiębiorców i handlowców branży mięsnej. Asortyment obejmował zwierzęta żywe, mięso i produkty mięsne, maszyny i sprzęt do przetwarzania mięsa oraz transportu do rzeźni, systemy chłodzenia, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, sprawdzone i innowacyjne wyposażenie dla rzeźników. Targi skierowane były do rzeźni i zakładów przetwórstwa mięsnego, jak również hurtowników i detalistów. Równolegle odbywały się Targi DAIRY EXPO, jako impreza towarzysząca MEAT DAYS. Targi wyrobów mleczarskich przeznaczone były dla potrzeb przedsiębiorców i handlowców tej branży. Na stoisku WPHI Ambasady RP w Atenach pod przewodnictwem Pana Roberta Piłata Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gościła misja jedenastu polskich firm: Agraimpex Sp. z o.o,., Mega Group Sp. z o.o., Zakłady Mięsne „Łmeat – Łuków S.A., P.P.H.U. Karol, P.P.H.U. Mark's, Bagora Barbara Jarosz, Wilbo S.A., La Casta Grande, Tarczynski S.A, Iwona Lisocka Fromm, Run Chłodnia We Włocławku Sp. z o.o. Misję polskich przedsiębiorców wspierała merytorycznie Pani Anna Szymczyk, Starszy Specjalista w Wydziale Współpracy z Krajami UE, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas targów oferty polskich firm cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W sposób szczególny polska oferta mięsa wołowego. Zorganizowano kilkadziesiąt spotkań biznesowych z przedsiębiorcami greckimi. W celu spotkania się z misją polskich firm, goszczących na stoisku WPHI, do Aten przybyła delegacja firm hotelarskich i importerów mięsa z Macedoni Środkowej. Nawiązano liczne kontakty. Przedsiębiorcy zapowiedzieli podpisanie kontraktów w najbliższym czasie. Stoisko WPHI Ateny odwiedził Pan Panagiotis Sgouridis Wiceminister Infrastruktury wraz z delegacją rządową. Minister Sgouridis powitał delegację polskich firm, podkreślił wielkie znaczenie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Grecją. Przekazał także podziękowania przedstawicielom WPHI Ateny za uczestnictwo w targach oraz aktywność w rozwijaniu współpracy gospodarczej. Relacja ze stoiska informacyjnego WPHI Ateny oraz wywiad z pracownikami i przedsiębiorcami polskimi ukazał się w głównym wydaniu cieszącej się z największej oglądalności ogólnogreckiej stacji telewizyjnej Antenna 1.

Delegacja polskich przedsiębiorców uczestniczyła także w seminarium WPHI Ateny „Polish Meat & Dairy Offer”, w trakcie którego odbyła się prezentacja poszczególnych firm. Podczas czterech dni trwania misji, odbyło się także 41 spotkań B2B w siedzibach firm greckich. Polskie firmy spotkały się m.in. z przedstawicielami greckich sieci handlowych, super marketów i hurtowni oraz dystrybutorami. Greccy przedsiębiorcy wykazali duże zainteresowanie polską ofertą. Nawiązano liczne, bardzo obiecujące, kontakty handlowe.