Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOdbyło się Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach: „Polish Meat & Dairy Offer".

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marta Szajbel | 2016-12-06 14:48:53
aktualności, seminarium, promocja

W dniu 7 listopada 2015 roku w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału” odbyło się seminarium „Polish Meat & Dairy Offer”, dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów Meat Days 2015 w Atenach.

W dniu 7 listopada 2015 roku w centrum wystawienniczym Metropolitan Expo w Atenach w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału” odbyło się seminarium „Polish Meat & Dairy Offer”, dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów Meat Days 2015 w Atenach.

Ramowy program seminarium obejmował:

Wystąpienie Kierownika WPHI Ambasady RP w Atenach

Występ Zespołu Tańca Ludowego ze Szkoły Polskiej w Atenach

Prezentacja „Wzrost polskiego eksportu do Grecji - branża mięsna”.

Prezentacja „Polska oferta współpracy w branży mięsnej i nabiałowej””.

Wystąpienia zaproszonych gości

Prezentacja firm polskich i degustacja polskich wyrobów i potraw.

Nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B

Organizatorem seminarium był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach.

Seminarium zgromadziło ponad 120 uczestników, w tym licznych przedstawicieli greckich środowisk wspierających przedsiębiorców, agencji rządowych, przedstawicieli misji handlowych oraz przedsiębiorców z Polski i Grecji. Seminarium wsparło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska). Patronat medialny objęła Antena1, jedna z najbardziej popularnych stacji telewizyjnych w Grecji. Moderatorem spotkania był Pani Barbara Jarosz, przedsiębiorca polonijny.

Wystąpienie inauguracyjne wygłosił Pan Mirosław Gojdź, Kierownik WPHI Ambasady RP w Atenach, który podziękował uczestnikom za przybycie, przedstawił zakres i rezultaty działań WPHI Ateny w wspieraniu przedsiębiorców oraz podkreślił najwyższy w historii, i wciąż rosnący, wynik wymiany handlowej w pomiędzy Polską i Grecją.

Następnie odbył się pokaz polskich tańców narodowych w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach. Zarówno przybycie polskich dzieci ubranych w krakowskie stroje na imprezy promocji polskiej żywności oraz pokaz polskich tańców wzbudził ogromne zainteresowanie i był gorąco oklaskiwany

W części seminaryjnej Pani Marta Szajbel Specjalista ds. Promocji Eksportu WPHI Ambasady RP w Atenach, zaprezentowała wartość transakcji handlowych między obydwoma krajami w 2014 - 2015 r. oraz wartość sprzedaży do Grecji polskiego mięsa z bydła, które jest produktem flagowym w wymianie handlowej.

Następnie Pan Robert Piłat, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie przedstawił prezentację „Polska Oferta Współpracy w Branży Mięsnej i Nabiałowej”, jednocześnie zadeklarował wsparcie Ministerstwa Rolnictwa we wszystkich sprawach dotyczących rozwoju wymiany handlowej w zakresie sektora rolno-spożywczego pomiędzy Polską i Grecją.

W dalszej części Pan dr Christos Constanti-Zarifi, konsultant ds. żywności greckich organizacji wspierających biznes, podkreślając w wystąpieniu przyjacielskie relacje pomiędzy Grecją i Polską, zaprezentował analizę greckiego rynku mięsa i nabiału oraz perspektywy rozwoju współpracy w imporcie mięsa i nabiału z Polski.

Wystąpienia zamykające seminarium wygłosił Pan Stylianos Staikos Wiceprezes Grecko – Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Zaznaczył, że tego typu spotkania stanowią doskonałą okazję do nawiązania długotrwałych relacji biznesowych, a także znalezienia perspektywicznych partnerów w zakresie wymiany handlowej oraz współpracy inwestycyjnej pomiędzy Polską i Grecją. Podziękował Kierownikowi WPHI za inicjatywy, które wpłynęły na znaczne zwiększenie obrotów handlowych. Zapowiedział dynamizację działań Izby oraz zachęcał do współpracy przedsiębiorców obu stron.

Następnie odbyła się prezentacja firm polskich biorących udział w misji gospodarczej do Grecji oraz degustacja polskich wyrobów i potraw. Prowadzone były także spotkania biznesowe na zorganizowanym obok stoisku informacyjnym WPHI Ateny.

Uczestnicy uznali Seminarium za zorganizowane z dużym sukcesem, jednocześnie deklarując udział w następnych inicjatywach. Relacja ze stoiska informacyjnego WPHI Ateny ukazała się w cieszącej się z największej oglądalności ogólnogreckiej stacji telewizyjnych Ant1.

Organizatorzy otrzymali liczne gratulacje.