Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSukces polskiej oferty na targach MEAT DAYS & DAIRY EXPO 2014 w Atenach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-11-07 10:18:30
aktualności

Sukces polskiego mięsa w Atenach

W Atenach na zaproszenie WPHI Ateny gościła misja polskich firm; Agraimpex Sp. z o.o, Tarczynski S.A., Meat Masters Poland Sp. z o.o.,  ATT Sp. z o.o. oraz przedstawiciele regionalni firm polskich:  Kaskat Sp. z.o.o. , Spółdzielnia Mleczarska Gostyń , Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu ,  Polmlek Grup,  ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie, P.P.H.U. KAROL,  P.P.H.U. Mark's , CEDROB Sp. z o.o., BOLERO PREMIUM Sp. z o.o., Wilbo S.A..pl .

Głównym punktem wizyty był udział przedsiębiorców w targach MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2014 na stoisku zorganizowanym przez WPHI Ateny. Targi odbyły się w dniach 1-3 listopada w Metropolitan Expo Exhibition Centre w Atenach. Przeznaczone były do konkretnych potrzeb przedsiębiorców i handlowców branży mięsnej. Asortyment obejmował zwierzęta żywe, mięso i produkty mięsne, maszyny i sprzęt do przetwarzania mięsa oraz transportu do rzeźni, systemy chłodzenia, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, sprawdzone i innowacyjne wyposażenie dla rzeźników. Targi skierowane były do rzeźni i zakładów przetwórstwa mięsnego, jak również hurtowników i detalistów. Równolegle odbywały się Targi DAIRY EXPO, jako impreza towarzysząca Meat Days. Targi wyrobów mleczarskich przeznaczone były dla potrzeb przedsiębiorców i handlowców tej branży.

Oferty polskich firm cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W sposób polska oferta mięsa wołowego. Podczas targów zorganizowano kilkadziesiąt spotkań biznesowych z przedsiębiorcami greckimi, podczas których prowadzono rozmowy biznesowe.  Wyłącznie w celu spotkania się z misją polskich firm mięsnych, goszczących na stoisku WPHI, do Aten przybyła delegacja firm hotelarskich i importerów mięsa z Krety. Spotkania B2B odbyły się także w siedzibach firm greckich importerów.  Nawiązano liczne kontakty. Przedsiębiorcy zapowiedzieli podpisanie kontraktów w najbliższym czasie. Dzięki wsparciu WPHI umowę na dostawę kabanosów do sieci Makro Cash & Carry w Grecji podpisała firma Tarczyński S.A.

Stoisko WPHI Ateny odwiedził Pan Paris Koukoulopoulos Wiceminister Rolnictwa Grecji wraz z delegacją rządową. Minister Koukoulopoulos powitał delegację polskich firm, podkreślił wielkie znaczenie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Grecją oraz poinformował, że delegacja biznesu greckiego będzie uczestniczyła w targach POLAGRA w Polsce. Przekazał także podziękowania przedstawicielom WPHI Ateny za uczestnictwo w targach oraz aktywność w rozwijaniu współpracy gospodarczej.